Yunqi - sdílený e-bike, který lze ovládat hlasem

28.04.2020

Yunqi - sdílený e-bike, který lze ovládat hlasem

Čínská platforma pro sdilenou mobilitu Hellobike představila elektrokolo, které je možné ovládat hlasem. Díky hlasovému ovládání se můžete například nechat navigovat.

Poptávka po individuální dopravě je Číně po skončení karantény znovu vysoká a sdíleným elektrokolům se opět daří. Hellobike představil nové elektrokolo, které se odemkne pomocí Bluetooth a je vybavené navigačním systémem Baidu se speciálním čipem, který udá přesně místo a dokonce i polohu elektrokola. Firma dokáže díky Wifi a GPS na dálku rozpoznat poničená kola. Vozítko se automaticky zamkne, pokud je baterie pod 30 % své kapacity, což přispívá k tomu, že kola neničí vandalové a nejsou tak poruchová. Navigaci lze ovládat hlasem a přitom mít ruce stále na řidítkách. 

"Tváří tvář výzvám odvětví se snažíme vylepšit technologie elektrokola, nabízet nové modely, lepší baterie a chytřejší funkce a tím zlepšit budoucnost sdílené mobility” prohlásil prezident společnosti Hellobike Li Kaizhu. Elektrokola by mělo v současné době vlastnit na 700 milionů Číňanů. 

PŘEDPLATNÉ