Yamaha rozšiřuje nabídku motorů o dostupný model PW-TE

1. 8. 2018

Yamaha rozšiřuje nabídku motorů o dostupný model PW-TE

Yamaha rozšiřuje nabídku středových elektromotorů o další zbrusu nový kousek. Řada nejvýše postavených pohonných jednotek PW Series se pro příští sezonu rozroste o dostupný model s označením PW-TE, který bude určen především pro elektrokola městská, krosová a trekingová a také pro levnější varianty elektrokol horských.


Yamaha tímto krokem následuje svého největšího konkurenta, německou společnost Bosch, která s dostupnou pohonnou jednotkou nejvyšší třídy přišla již téměř před rokem. Elektromotor Bosch Active Line Plus se stal prodejním hitem a dnes ho můžeme nalézt na celé řadě elektrokol střední třídy a vyšší střední třídy.

Yamaha PW-TE využívá technologie výše postavených modelů ve spojení s jen o něco nižším točivým momentem. V řeči čísel hovoříme o nominálním výkonu 250 wattů, maximálním točivém momentu 60 newtonmetrů, maximální rychlosti dopomoci 25 kilometrů za hodinu a celkové hmotnost 3,4 kilogramu včetně všech senzorů.

Senzory jsou tu mimochodem hned čtyři. Řídící jednotka kromě rychlostí, frekvence a síly šlapání vyhodnocuje také sklon terénu a podle něj upravuje míru dopomoci. Přítomnost snímače sklonu umožnila ke čtyřem stávajícím jízdním režimům přidat také režim pátý, který mezi jednotlivými stupni asistence volí zcela automaticky, tedy bez jakéhokoliv přičinění jezdce.

Více na www.yamaha-motor.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ