Yamaha chystá elektrický gravelbike jménem Wabash

24. 10. 2018

Yamaha chystá elektrický gravelbike jménem Wabash

Yamaha oznámila rozšíření nabídky elektrokol o nový gravelbike s označením Wabash. Novinka cílí na ty cyklisty, kteří se na svých vyjížďkách nechtějí příliš omezovat a kromě hladkého asfaltu si rádi si dopřejí také jízdu po nezpevněných šotolinových cestách, případně v lehkém terénu. Na své si přijdou sportovně založení jezdci i cestovatelé všeho druhu.


Yamaha Wabash, horká novinka, jež byla oficiálně představena začátkem podzimu na veletrhu Interbike, míří jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů současné cyklistiky. Všestranné gravelbiky, modely spojující to nejlepší z horské a silniční cyklistiky do jednoho funkčního celku, mají podle zástupců japonské značky opravdu mimořádný potenciál, ať už se jedná o modely klasické či elektrické.

„Yamaha Wabash je nový elektrický gravelbike, který byl navržen pro velká dobrodružství na silnici, na štěrku a šotolině, ale i v lehkém terénu,“ přibližuje ředitel oddělení marketingu a prodeje Drew Engelmann. „Za řídítky tohoto elektrokola můžete vyrazit kamkoliv vás jen napadne. Pevně věříme, že i naši zákazníci dokáží ocenit onu všestrannost, pro kterou se moderní gravelbiky staly tak široce oblíbené.“

Ačkoliv o finální specifikaci zástupci značky prozatím zarytě mlčí, co se pohonné jednotky týče, novinka by měla spoléhat na elektromotor produktové řady PW-X s nominálním výkonem 250 wattů a maximálním točivým momentem 80 newtonmetrů. Jezdec bude moci pracovat s pěticí jízdních režimů s dopomocí od 50 do 320 procent, maximální rychlost asistence zůstane omezena na 25 kilometrů za hodinu.

Více na www.yamahabicycles.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ