Xiaomi představilo mini elektrokolo bez šlapek

14.11.2019

Xiaomi představilo mini elektrokolo bez šlapek

Firmě se zcela zásadně podařilo změnit pohled na elektrokola. Její model Himo H1 je totiž opravdu malý, skladný a ještě dost levný. Složený si ho můžete vzít sebou a neřešit zloděje a parkování.

Začněme tím nejpříjemnějším, a tím je cena. Kolo totiž dostanete v přepočtuza necelých deset tisíc korun, bohužel zatím si ho na přímo objednat nelze, dodává se jen v Číně. Kolo, které za to obdržíte, bude vážit jen 13 kilogramů (i když známe elektrokola plných rozměrů, která váží eště méně) a jeho rozměry ve složeném stavu budou menší než je jedna čtvrtlka papíru A3. Obě kola lze totiž zasunout do rámu kola a takto ho přenášet, nebo odložit. Výška řidítek kola je plně nastavitelná. 

Každému je asi jasné, že rychlost nebude tím, co lze u kola čekat. Díky motoru o výkonu 180 Wattů lze dosáhnout maximální rychlosti 18 kilogramů. Na kle se nešlape, šlapky chybějí. Místo toho jsou zde stupátka pro obě nohy (i tato stupátka lze zasunout), na která jezdec došlapuje a tak kolo ovládá a přidává na rychlosti. Na tomto kole asi nebudete jezdit na dlouhé štreky, na kterých se budete kochat pohledy na panoramata, ale určitě si najde své místo coby vozítko na tzv. "poslední míli", tedy na kratší vzálenosti, třeba od vlaku. 

gallery 

PŘEDPLATNÉ