Xiaomi Himo je městským elektrobikem pro každého

2. 7. 2018

Xiaomi Himo je městským elektrobikem pro každého

Čínskou společnost Xiaomi jistě mnozí z vás znají coby výrobce mobilních telefonů. Málokdo přitom tuší, že portfolio tohoto technologického gigantu zahrnuje mnohem víc než jen chytrou elektroniku. Pokud zapátráte pořádně, v nabídce Xiaomi najdete kromě nejrůznějších smartphonů také elektrokola či elektrické koloběžky.


Poslední novinkou Xiaomi je kompaktní městské elektrokolo Himo V1, které je nejen extrémně malé, ale také jeho cenovka leží o poznání níže, než byste možná čekali. Způsob využití tohoto elektrokola je jasný již na první pohled - stroj je příliš malý na pohodlné cestování na delší vzdálenosti, ale dost malý na to, aby se hbitě prosmýkl i těmi nejužšími městskými uličkami. Díky tomu jej bez potíží převezete v autě, v metru i v autobusu městské hromadné dopravy, v práci jej jednoduše zasunete přímo pod pracovní stůl.

Xiaomi Himo V1 je poháněn dvousetpadesátiwattovým elektromotorem, který vyplňuje téměř celý prostor uvnitř zadního kola. Baterie s kapacitou šesti ampérhodin je spolu se vší elektronikou uložena ve vodotěsném pouzdře v samém středu hliníkového rámu. S nejnižším stupněm přípomoci kolo ujede přibližně padesát kilometrů na jedno nabití. Akumulátor přitom dobijete během necelých šesti a půl hodin. Podrobnosti o jízdě najdete na podsvíceném informačním displeji, který nabídne informace o rychlosti, ujeté vzdálenosti, stavu baterie, zvoleném jízdním režimu a mnohém dalším.

V základní výbavě nechybí skládatelná řídítka, mechanická teleskopická sedlovka, středový stojánek ani malý zadní nosič. Samozřejmostí je přední a zadní led diodové světlo, přičemž to zadní má také funkci světla brzdového. Rozměry kola činí 108 x 51 x 102 centimetrů, hmotnost se zastavila na 16,7 kilogramu. K dispozici je oranžové a bílé provedení rámu přesně dle vašeho vkusu.  Xioami Himo V1 má být dostupný začátkem sprna letošního roku za cenu 1700 juanů, tedy přibližně 230 euro. Zda, případně kdy oficiálně vstoupí na evropský trh, zůstává prozatím nejisté. Více na www.xiaomi-mi.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ