Wilier přichází se svým prvním elektrickým endurem

10. 5. 2018

Wilier přichází se svým prvním elektrickým endurem

Enduro a elektrokola, to jsou dvě věci, které k sobě přímo báječně ladí. Jedna z nejmladších bikových disciplín se díky boomu elektrokol posouvá do zcela jiných sfér. Tento trend se snaží zachytit mnoho světových výrobců a mezi nimi také italský Wilier, která právě v těchto dnech představuje své první elektrické enduro.

Celoodpružené elektrokolo s označením e803 Enduro Di2 je poslední novinkou, kterou si italský Wilier pro své fanoušky v této sezoně připravil. Výrobce cílí především na náročné cyklisty, kteří si libují v jízdě náročným terénem a vyžadují jen to nejlepší vybavení.

Základem tohoto elektrokola je nadvakrát zeslabovaný hliníkový rám s odpruženou zadní stavbou, zdvihem sto šedesát milimetrů a geometrií uzpůsobenou pro použití dvojího průměru zapletených kol. Zatímco přední devětadvacetipalcové kolo je synonymem pro stabilitu a průchodnost terénem, zadní sedmadvacetipalcové vnáší do hry hbitost tolik potřebnou pro plynulý průjezd zatáčkami. Jistému a zároveň zábavnému jízdnímu projevu nahrává uvolněný hlavový úhel na straně jedné a krátké řetězové vzpěry na straně druhé.

Co se týče pohonné jednotky, výrobce sáhl po osvědčeném elektromotoru Shimano Steps E800 s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem sedmdesát newtonmetrů.  Jezdec má tedy dostatek výkonu jak pro jízdu do kopce, tak pro výjezdy ze zatáček, a může se plně soustředit jen a jen na řízení. Japonské Shimano dodalo kromě elektromotoru a klik také elektronické řazení Deore XT Di2 a čtyřpístkové kotoučové brzdy Saint s opletenými hadicemi. Pružení má na starost vidlice Rock Shox Lyrik Boost vpředu a tlumič Rock Shox Super Deluxe Trunnion vzadu. Rock Shox poskytl také teleskopickou sedlovku Reverb Stealth, zapletená kola 1501 Spline Hybrid One pak nesou výsostné znaky značky DT Swiss.

Wilier e803 Enduro Di2 váží přibližně dvacet a půl kilogramu a jeho doporučená prodejní cena činí šest a půl tisíce euro. Více informací hledejte na stránkách výrobce www.wilier.com nebo se obraťte na českého dovozce www.wilier.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ