Vyčleňte se ze stáda s novým elektrokolem belgické značky Cowboy

06.05.2019

Vyčleňte se ze stáda s novým elektrokolem belgické značky Cowboy

Městská elektrokola udolala za posledních několik let obrovský kus cesty. Z těžkých a designově nepříliš povedených molosů se vyvinuly lehké moderní stroje, za kterými se na ulicích otáčejí davy a které v sobě sdružují funkce, jež byly ještě před několika lety nemyslitelné. Další takovým je chytré elektrokolo z dílny belgického startupu Cowboy.


Mladá belgická společnosti Cowboy představila koncept chytrého elektrokola, které by, alespoň dle přesvědčení jeho tvůrců, mělo zcela změnit dosavadní pojetí městské cyklistiky. Stroj s minimalisticky pojatým hliníkovým rámem se může pochlubit celou řadou chytrých funkcí. Nechybí integrované osvětlení se zadní brzdovým světlem, komunikaci s okolním světem zajistí vestavěná sim karta, zlatým hřebem je pak pohonný systém s intuitivní asistencí, která pracuje zcela automaticky bez jakýchkoliv tlačítek či dalších převodů.

Hliníkový rám je prozatím dostupný pouze v jedné velikosti a je vhodný pro jezdce od sto sedmdesáti do sto pětadevadesáti centimetrů tělesné výšky. O pohon se stará kompaktní nábojový elektromotor zapletený ve středu zadního kola, výkon dvě stě padesát wattů a maximální rychlost pětadvacet kilometrů za hodinu vyhoví legislativě drtivé většiny evropských zemí. Podpora je jezdci poskytována zcela automaticky, přičemž řídící jednotka pomocí armády chytrých senzorů sama rozpozná, jak velkou pomoc skutečně potřebujete. Při jízdě se díky tomu obejdete bez jakýchkoliv tlačítek a vystačíte si dokonce s jedním jediným převodem. Řetěz v rámci požadavku nízkých servisních nároků nahradil prakticky bezúdržbový řemen.

Široký dojezdový okruh zajistí štíhlá baterie umístěná svisle za sedlovou trubkou rámu. Výrobce uvádí dojezd na hranici sedmdesáti kilometrů, to vše při použití ve městě a jeho nejbližším okolí. Dostatek pohodlí na všech površích slibují dvaačtyřicet milimetrů široké pláště, bezpečně zastavení zaručí hydraulické kotoučové brzdy na obou kolech. Bezpečí nahrává také integrované osvětlení se zadním brzdovým světlem, vestavěná sim karta dovolí kolo vystopovat v případě krádeže. K ovládání všech systémů elektrokola slouží mobilní aplikace, která kolo zároveň odemyká a která jezdci poskytuje veškeré údaje o jízdě včetně možnosti navigace. Součástí aplikace je také dálkový systém diagnostiky, který včas upozorní na nutnou údržbu či velký servis.

Městské elektrokolo Cowboy si můžete předobjednat již nyní, a to přímo z internetových stránek společnosti, které najdete na adrese www.cowboy.com. Doporučená cena byla výrobcem stanovena na 1990 Euro.


gallery

PŘEDPLATNÉ