Volt přemístí výrobu do Velké Británie

29.08.2020

Volt přemístí výrobu do Velké Británie

Britský výrobce elektrokol se rozhodl přesunout výrobu domů, do Velké Británie. Přesouvá se sem z Číny, kde založil svou prví továrnu. Právě britský trh je prý pro tuto značku prvořadý, kvůli tomu chce být co nejblíže svým zákazníkům.

Firmu založili před deseti lety bratři James a Lyle Metcalfovi, kteří svá kola začali vyrábět v Číně, dále spolupracovali se svým partnerem, společností Ecoride ze Švédska. Uprostřed koronavirové krize otevřeli novou továrnu v Milton Keynes. "Ve Velké Británii lidé ještě nedávno ani nevěděli, co je to elektrokolo, ale díky covidové krizi vzbudil náš produktu velkou pozornost," pochvaloval si James Metcalf. Ten dále zmínil, že k přenesení výroby do Británie přispěl také odchod jeho země z Evropské unie. Nová továrna má roční kapacitu 25 000 jednotek. Britský trh s elektrokoly za toto jaro a léto skokově vzrostl, proto firma očekává další nárůst prodejů.

"Jsme pyšni, že jsme výrobu zcela přenesli do Británie a můžeme se podílet na obnovení výroby zde. Potenciál našeho domácího trhu, který známe nejlépe, je velký a dává nám široký prostor pro expanzi v dalším roce."  James Metcalf také potvrdil, že spolupráce s Ecoride bude pokračovat: "Budeme nadále spolupracovat a podílet se na vývoji. 

PŘEDPLATNÉ