Vídeň bude přispívat rodinám na nákladní elektrokola

13.03.2020

Vídeň bude přispívat rodinám na nákladní elektrokola

Na rodinný nákup jedině autem? Vídeň chce tuto zvyklost změnit, a tak se město rozhodlo navést své obyvatele na to, aby i na nákupy jezdili na kole, konkrétně na nákladním kole.

Nákladní elektrokolo uveze nejenom rodinný nákup, ale také s ním můžete vyzvednout i dítě ze školy, či školky. Není se tedy čemu divit, že je kategorie cargo kola na rostoucí úrovni. Vídeň se tedy rozhodla pro podporu těch, kdo si takové kolo chtějí koupit a vyčlenila 300 000 EUR, ze kterých poplyne jejich podpora. Každý, kdo si pořídí nákladní kolo ať už běžné, nebo elektrokolo,může získat příspěvek. V případě běžného kola je to 800 EUR, pokud si někdo pořídí elektrokolo, je to 1000 EUR.

Vídeň se tak chce přiblížit svému cíli pro rok 2030, kterým je snížení dopravy auty o 15 procent. Nákladní kola si lze zatím ve Vídni půjčit zdarma, doposud šlo o 11 kol, nyní se jejich počet navýší na 21 kusů. Ekologickou dopravu Vídeň podporuje i u firem. Pokud si pořídí dopravní prostředek, který jezdí na energii z obnovitelných zdrojů, může firma získat až 50 % nákladů zpátky. 

PŘEDPLATNÉ