VELOBerlin  slaví deset let od založení a očekává dvacet tisíc návštěvníků

10.02.2020

VELOBerlin slaví deset let od založení a očekává dvacet tisíc návštěvníků

Jeden z nejdůležitějších evropských cyklistických festivalů VELOBerlin se uskuteční od 18.do 19. dubna na berlínském letišti Tempelhof. Letos by zde měli uvítat 300 vystavovatelů, 500 značek a také 20 000 návštěvníků.

Veletrh proběhne ve dvou obřích hangárech bývalého berlínského civilního letiště a také na ploše před nimi. Elektrokola, lehká kola, kola pro děti, horská kola, městská kola, nákladní rodinná kola, na veletrhu by se měly objevit zástupci všech kategorií kol, co existují. "Coby sesterská výstava k Eurobiku je VELOBerlín skvělým doplňkem výstavy na Bodamském jezeře," připomněl Stefan Reisinger šéf veletrhu Euribike z vystavovatelské firmy Messe Friedrichshafen blízkost obou veletrhů. 

Letošní ročník má silného sponzora, výrobce motorů Brose, který zde umožní testovat kola s různými pohony, které zahrnují celou rodinu Brose. "Berlin je místem, kde se nachází naše ústředí, ale také poskytuje skvělé prostředí pro novou městskou mobilitu. Festival VELOBerlin nabízí ideálnímísto, kde je možné vyzkoušet naše pohony pro elektrokola“, vysvětlil Thomas Leicht, hlavní technik Brose. Firma funguje od roku 1908, ročně dodává do automobilového průmyslu 200 milionů elektromotorů. Za jednodenní vstupenku na festival dáte 10 EUR, za festivalovou kartu zaplatíte 14 EUR. 

PŘEDPLATNÉ