Veletrh Cosmobike bude nabitý hvězdami cyklistiky

11.02.2020

Veletrh Cosmobike bude nabitý hvězdami cyklistiky

Již tento víkend 15. a 16. se v italské Veroně uskuteční veletrh Cosmobike, který sdružuje milovníky cyklistiky bez rozdílu. Těšit se mohou nejenom na nejnovější modely bicyklů, ale také na ty největší hvězdy tohoto oboru.

A dojde také na soutěžní klání! Pojede se zde totiž jedna etaoa italského šampionátu v EBX = elektro cyklokrosu (z anglického originálu electric bike cross). EBX kombinuje rychlost a vytrvalost s rampami a překážkami. První část etapového závodu proběhne v hale č. 10. Konat se budou závody dvou kategorií: „Modify“ a „GP“. „Modify“ je závodní třída, při které je povoleno částečné použití elektrické energie a je vhodná i pro amatérské závodníky. Oproti tomu „GP“ je již pro profesionální sportovce, kteří mají povoleno plné využití výkonu elektrokol. Závodní trať si budou moci vždy před a po skončení závodu vyzkoušet i návštěvníci veletrhu. 

A které hvězdy bude možné na veletrhu potkat? V sobotu dopoledne čeká na fanoušky autogramiáda italského motocyklového závodníka Marca Melandri na stánku Thok Ebike. Na CosmoBike mohou návštěvníci potkat i závodníka Mathieu Van der Poela, silničáře Marca Aurelia Fontanu. Největší a nejznámější hvězdou veletrhu bude Daniel „Danny“ MacAskill, skotský street-trialista, který na svém kole předvádí neuvěřitelné kousky. Borec bez bázně a hany bude vsobotu hostem na stánku značky Santa Cruz, jejíž tváří je už několik let. Slavnostního otevření veletrhu se zúčastní také Mauro Vegni – ředitel slavného italského závodu Giro dItalia a italští nositelé vítězného růžového trikotu – Gianni Bugno (1990), Stefano Garzelli (2000) a Ivan Basso (2010).

PŘEDPLATNÉ