Ve Státech navrhují zákon na slevy na elektrokola

09.02.2021

Ve Státech navrhují zákon na slevy na elektrokola

Díky novému zákonu by se měla elektrokola výrazně zlevnit. Až 30 % pořizovací ceny by mohl kupující uplatnit coby slevu na dani.

Kongresman Jimmy Panetta představil návrh zákona, kterým by se nyní měl zabývat americký kongres. V něm navrhuje, že by Američané mohli čerpat slevu na dani, pokud si pořídí elektrokolo. Sleva by byla ve výšei 30 % pořizovacích nákladů na elektrokolo, maximálně do výše 1500 dolarů. Elektrokolo by mohlo stát maximálně 8000 dolarů. Tuto slevu by bylo možné uplatnit jednou za tři roky. Takto se v současné době podporuje také nákup elektromobilů, nebo elektrických motorek. 

"Elektrokola by neměla být dostupná jen některým, jde o legitimní a praktický způsob dopravy, který může pomoci snížit emise uhlíku. Díky mému zákonu se mohou k vlastním elektrokolům dostat lidé ze všech možných socio-ekonomických úrovní a snížit tak naši produkci uhlíku. Díky tomu, že budeme iniciovat využívání elektrokol a nahradíme tak jízdy autem, můžeme přimět více Američanů k přechodu k zelenějším způsobům dopravy a také napomoci v boji za krizi klimatu," uvedl Panetta. 

PŘEDPLATNÉ