V Singapuru vyhořel kvůli elektrokolu byt

15.11.2020

V Singapuru vyhořel kvůli elektrokolu byt

Singapurští hasiči vydali zprávu o požáru, ke kterému zde došlo před pár dny. Kvůli nabíjení elektrokola zde začal hořet celý byt, který se naštěstí podařilo hasičům uhasit.

"Dnes zhruba v 9.45 jsme reagovali na požár ve  4. patře v budově bloku 424 A Yishun Ave 11.
Hořela ložnice bytu, požár jsme uhasili  pomocí hadice. Při hasičské operaci našli hasiči jednoho obyvatele v ložnici a dalšího na toaletě. Hasiči zachránili oba obyvatele tím, že je vyvedli z bytu.
Před příjezdem hasičů bylo z bloku evakuováno asi 40 obyvatel. Jeden ze zachráněných obyvatelů bytuutrpěl popáleniny a byl dopraven do Singapurské všeobecné nemocnice. Druhý zachráněný byl vyšetřen kvůli zranění při vdechování kouře a následně odmítl převod do nemocnice. Předběžné šetření příčiny požáru naznačuje, že v době požáru se vy bytě nabíjelo elektrokolo. Rádi bychom připomněli veřejnosti, že na prevenci takových požárů. Oba pacienti, kteří utrpěli inhalaci kouře a popáleniny, jsou ve stabilním stavu," uvádí singapurští hasiči. 
Na to, že nabíjení akumulátorů může způsobit požár, upozorňují i naši hasiči, kteří připomínají následující preventivní opatření:
  • Před započetím nabíjení vizuálně zkontrolujte, zda není akumulátor jakkoliv poškozen (mechanicky – např. zmáčknutí, zářezy, poškození obalu proražením, nafouknutí atd., chemicky – koroze, oxidace kontaktů, vytečení akumulátoru apod.)! Pokud je akumulátor poškozen, či se vám zdá, že je poškozen, pak nabíjení vůbec nezahajujte!

  • Používejte pouze originální nabíječky dodané či schválené výrobcem (používání neoriginálních či výrobcem neschválených nabíječek může být velmi nebezpečné). Rovněž zkontrolujte, zda nabíječka nevykazuje znaky poškození či nestandardního chodu (např. zlomené kontakty, poškozené vodiče apod.). Pokud je nabíječka poškozena, či se vám zdá, že je poškozena, pak nabíjení vůbec nezahajujte!

  • Důsledně si prostudujte a dodržujte návod výrobce, zejména s důrazem na postup a bezpečnost při nabíjení. Většina výrobců mimo jiné uvádí, že při nabíjení nelze nechat akumulátor bez dozoru!

  • Pokud musíte opustit obydlí v průběhu nabíjení, odpojte nabíječku od zdroje elektrické energie. V nabíjení pokračujte až po návratu domů, kdy budete mít nabíjení pod dozorem.

PŘEDPLATNÉ