V Prostějově si cyklisté nabijí elektrokola

28.01.2021

V Prostějově si cyklisté nabijí elektrokola

V prostějovských Kolářových sadech by mělo vzniknout místo, kde si cyklisté budou moci nabít elektrokolo, či se umýt a odpočinout si.

„Naším cílem je zlepšit kvalitu a nabídku cestovního ruchu v Prostějově, zlepšit její dostupnost a zvýšit její atraktivituSady takto “posuneme“ o další pomyslný stupínek výše, k větší spokojenosti návštěvníků,“ uvedl primátor František Jura. Hojně využívané sady tak nově nabídnou lidem to, co zde doposud chybělo. „Pro cyklisty zde vznikne první místo, kde si budou moci nabít elektrokolo, chvíli se zastavit, posedět, umýt si ruce či využít toaletu. Pro vznik zázemí budeme také podávat žádost o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje v Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů. Zde můžeme získat až padesát procent uznatelných nákladů na vybudování zmiňovaného zázemí,“ vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Záměr spočívá v zakoupení a instalaci unifikovaného buňkového či kontejnerového systému se sociálním zařízením, opláštění dřevěným laťováním a v přístavbě posezení ve formě stolu a lavic. Zázemí bude dále doplněno o nabíjecí stanici pro elektrokola, servisní cyklostojan, mapu města, bezpečnostní kameru a podobně. „Umístění zázemí se zatím předpokládá při západní straně pěšiny spojující Riegrovu ulici a workout hřiště. Zařízení bude napojeno na okolní technickou infrastrukturu,“ doplnila technické informace náměstkyně Sokolová.

PŘEDPLATNÉ