V Praze začaly jezdit sdílené koloběžky Bolt, re.volt se stáhl

26.07.2021

V Praze začaly jezdit sdílené koloběžky Bolt, re.volt se stáhl

Po elektrokolech si bude možné vypůjčit od Boltu také elektrokoloběžky. Opět půjde o sdílené stroje, které budou stát na ulici a zájemce si je odemkne pomocí aplikace. Cena za vypůjčení bude stejná jako u elektrokol.

Elektrokoloběžky nabízí Bolt už v několika českých městech, letos je možné se na nich projet například také Brně, Ostravě a Liberci. Estonská firma umožňuje jiný způsob vrácení koloběžek, než je tomu například u konkurenční firmy Lime. Elektrokoloběžky totiž bude možné vrátit pouze na určené místo, které Bolt vybral ve spolupráci s magistrátem. Díky tomu by se neměly koloběžky povalovat na nejrůznějších místech, kde vadí v provozu a chůzi. Elektrokoloběžek by měl rozmístit v Praze zhruba 200. Proti elektrokoloběžkám bojovala v minulosti v Praze celá řada městských částí. Výtky šly hlavně za firmou Lime, která měla zákaz ponechávat elektrokoloběžky například na Praze 2, nebo v centru města.

Před rokem začala půjčovat elektrokoloběžky také firma re.volt, která nabízí také sdílená elektroauta, ale ta se nedávno z Prahy stáhla. Elektrokoloběžku od Bolt si je možné půjčit díky aplikaci, která vyhledá nejbližší koloběžku a tu odemkne. Jízda se zaplatí z kreditní karty. Minuta jízdy vyjde na 2,5 koruny, stejně jako minuta jízdy elektrokol. I ta je možné vrátit pouze na určené místo. 

PŘEDPLATNÉ