V Praze vznikne již druhé depo pro nákladní elektrokola

V hlavním městě se bude provozovat již druhé místo, odkud budou kurýři rozvážet zásilky pomocí elektrokola. Po Florenci by nyní mělo vzniknout na Smíchově.

Vznik depa oznámil pražský radní Adam Scheinherr: „Nové místo bude pod křižovatkou městského okruhu s Plzeňskou, na místě dnes opuštěného bývalého soukromého parkoviště. Obslouží tak Smíchov nebo Malou Stranu.“ Přesnou polohu depa ale dále nepřiblížil.

Těšnovské depo  funguje od listopadu loňského roku, zatím rozvezlo 20 000 zásilek. V depu se nachází osm kontejneru dopravních firem, nechybí také zázemí pro kurýry. Depo přechází z pilotního provozu na běžný, takže provozovatel slíbil, že depo upraví, vybuduje vzhlednější ploty, upraví vnitřní uspořádání a zlepší vybavení. Otevřeno bude moci být také o víkendu a bude možné zde postavit boxy na balíky nebo podatelnu a výdejnu balíků. Pražské zastupitelstvo předloni přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent. Do roku 2050 má být město tzv. bezuhlíkové. K tomu má napomoci podpora udržitelných druhů dopravy, výsadba zeleně či energetické úspory ve veřejných budovách.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one