V Mladé Boleslavi jezdí sdílená elektrokola

04.09.2019

V Mladé Boleslavi jezdí sdílená elektrokola

Obyvatelé a návštěvníci Mladé Boleslavi mají možnost ekologické a rychlé dopravy po městě. Ke sdíleným kolům totiž přibyla ještě elektrokola, počítá se i využitím elektrokoloběžek.

V Mladé Boleslavi je možné si vypůjčit jedno z deseti elektrokol. Elektrokola jsou sponzorovaná místní Škodovkou, která hradí nástupní taxu 15 korun, jezdec zaplatí tedy jen dvě koruny za minutu jízdy. Kolo je možné si půjčit díky aplikaci, díky které se za kolo také zaplatí. V aplikaci je totiž třeba se zaregistrovat a uvést číslo své platební karty. Zároveň jsou v aplikaci vyznačené zóny, kde je možné si kolo vypůjčit a kde je možné ho parkovat. Aplikace uživateli ukáže, kde se nachází nejbližší volné kolo. 

Kolo si prý půjčí průměrně šest až sedm lidí, některé dny se ale průměrný počet uživatelů jednoho kola vyšplhá až na deset. Sezóna skončí 21. listopadu. Následně vedení města vyhodnotí frekvenci využití, nejčastější trasy a připraví projekt na příští rok. Město v současné době testuje koloběžky, které také plánuje nasadit do provozu. Dále je možné si vypůjčit běžná kola. 

PŘEDPLATNÉ