V Kauflandu si dobijete elektrokola

30.07.2019

V Kauflandu si dobijete elektrokola

Společnost Kaufland začala instalovat u některých svých prodejen stojany, které umožňují dobití elektrokol, ale nejen to. V současné době stojí tyto stojany před třemi prodejnami.

Stojany s názvem K-Bike slouží všem cyklistům, nejenom těm s elektrokolem, lze u nich totiž pohodlně zaparkovat jakékoliv kolo. „Cyklisté, kteří přijedou na nákup, si svá kola mohou nejen zaparkovat, ale jednoduchým způsobem také zabezpečit a v případě elektrokol i zdarma nabít,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Bezpečné parkování jízdních kol a obava cyklistů z odcizení je nejčastějším problémem, který brání většímu rozvoji cyklomobility nejen ve městech. Obchodní řetězec Kaufland proto počátkem května u několika svých prodejen nainstaloval stojany na kola K-Bike od firmy Keylog. „Díky nim mohou zákazníci své kolo snadno a bezpečně připoutat, aniž by s sebou museli vozit vlastní zámek. Pro uzamčení řetězem stačí použít pouze jakoukoli bezkontaktní kartu (včetně např. karty na městskou hromadnou dopravu) nebo mobilní aplikaci,“ vysvětluje Renata Maierl a dodává: „Velkou výhodou zmíněného bezpečnostního řetězu je to, že jej není možné překonat pákovými kleštěmi, jak je tomu u většiny běžných cyklozámků, a kola jsou tak před krádeží spolehlivě chráněna.“

Cyklostojany K-bike byly doplněny o možnost dobíjení elektrokol a disponují připojením na internet. Kromě toho, že umožňují kolo bezpečně uzamknout, fungují zároveň jako bezplatná dobíječka elektrokol. K-Bike stojany jsou již před prodejnami Kaufland v Hradci Králové, v Pardubicích I. a Pardubicích II. Na začátku srpna budou instalovány u dalších dvou prodejen v Prostějově.

www.kaufland.cz

PŘEDPLATNÉ