V Berouně se nabízí stovka sdílených elektrokol

29.07.2020

V Berouně se nabízí stovka sdílených elektrokol

Ode dneška si mohou zájemci v Berouně zapůjčit jedno ze stovky sdílených elektrokol. Kola provozuje společnost Nextbike. Kolo je třeba po zapůjčení uložit do jednoho z patnácti stojanů.

Celý projekt připravila Nadace Tipsport ve spolupráci s radnicí Města Beroun. Nadace, která celý project financuje, navíc hradí prvních patnáct minut provozu z každé započaté jízdy elektrokola, a to až do roku 2024. „Sdílená kola zavádějí mnohá evropská města, aby ulevila přetíženým silnicím a pomohla svým obyvatelům. Jsem moc rád, že se nám povedlo přinést do Berouna a jeho okolí projekt sdílených elektrokol, která usnadní a zrychlí pohyb po městě,“ říká generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Půjčení elektrokola není složité. Zájemce si stáhne do mobilního telefonu aplikaci Nextbike (www.nextbikeczech.cz) a účet aktivuje ověřením platební karty. „Při půjčení si v aplikaci zvolíte možnost ‚Půjčit kolo‘ a naskenujete QR kód na kole. Tím se kolo odemkne a můžete vyrazit,“ popisuje ředitel společnosti Nextbike Tomáš Karpov. Po jízdě odstaví uživatel kolo do některého z 15 dobíjecích stojanů a stáhne páčku nad zadním kolem dolů. Tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Deset z 15 dobíjecích stanic vyrostlo přímo v Berouně. Lidé je najdou například u Rehabilitační nemocnice, u Pražské brány, naproti koupališti na Velkém sídlišti, u autobusového a vlakového nádraží nebo na Plzeňské ulici poblíž obchodní zóny. Pět dobíjecích stojanů je v sousedním Králově Dvoře, Hýskově a Tetíně.

PŘEDPLATNÉ