V Bangkoku proběhl první ročník Aseanbiku s problémy

08.10.2019

V Bangkoku proběhl první ročník Aseanbiku s problémy

Od 3. do 5. října se uskutečnil první ročník největšího asijského veletrhu cyklistiky Aseanbike, na kterém se podílela také největší evropská přehlídka cyklistiky Eurobike. Jak akce dopadla?

Bohužel se první ročník této přehlídky cyklistického vybavení a všech možných potřeb pro cyklisty nesetkal s úspěchem. Akce se účastnila stovka vystavujících, stejně tak byl nízký počet návštěvníků. Na přípravě prvního ročníku se podílela místní firma N.C.C. a evropská firma  Messe Friedrichshafen, která pořádá mimořádně úspěšný Eurobike. Podle ředitele firmy N.C.C. má ale tento region obrovský potenciál: "Věděli jsme, že je v tomto regionu velmi těžké odstartovat nový veletrh, proto jsme neměli velká očekávání. Jak vystavovatele, tak návštěvníci vědí, že spustit takovou akci není snadné a že to nějakou dobu trvá, přes to považujeme potenciál cyklistického průmysli v jihovýchodní Asii za velmi silný. Ve všech zemích regionu podporují vlády výstavbu cyklistické infrastruktury a další aktivity. Proto spolu s Eurobikem máme důvěru v budoucnost," prohlásil Chatvadee Meesuk.

Akce se zúčastnilo 12 500 návštěvníků, z toho jich bylo 11 000 z Thajska a 1500 z jiných států. Cyklistika se v Thajsku začíná těšit velké oblibě. Nedávno se například vybudovala stezka kolem mezinárodního letiště v Bangkoku, bude se zde pořádat také závod soutěže MTB. 

PŘEDPLATNÉ