UPS pokračuje v rozšiřování elektrických nákladních tříkolek

21.07.2017

UPS pokračuje v rozšiřování elektrických nákladních tříkolek

S rozvozem pošty a jiných drobných zásilek pomocí nákladních elektrokol dnes koketuje většina velkých poštovních společností. Nejdále to v tomto směru dotáhla americká UPS, která po úspěšné testovací fázi v Portlandu a Hamburku, rozšiřuje flotilu elektrických nákladních tříkolek také do švýcarské Basileje.

Za tímto odvážným krokem stojí marketingový ředitel švýcarské pobočky poštovní společnosti, který je o prospěšnosti elektrických nákladních tříkolek opravdu silně přesvědčen. Výhodou je nejen snazší doručování zásilek v centrech velkých měst, které se potýkají s nadbytkem dopravy a nedostatkem parkovacích míst. V potaz je nutno brát také otázku hluku a produkce výfukových plynů. Data z loňského roku jsou v tomto ohledu více než výmluvná. Navzdory meziročnímu navýšení objemu firemní dopravy o necelá čtyři procenta poklesla emise skleníkových plynů o rekordních 1,3 procenta.

Testování bude v ulicích Basileje probíhat po čtyři týdny a ihned poté bude vyhodnoceno skupinou nezávislých odborníků z řad veřejné i soukromé sféry. Řešeny budou otázky ekologické a samozřejmě také ekonomické životaschopnosti projektu ve světle všech jeho výhod i případných nevýhod. A o jakých strojích to vlastně hovoříme? Ve švýcarsku budou využity kapotované elektrické tříkolky o šíři necelého jednoho metru s nákladním prostorem nad zadní nápravou a nosností více než sto padesát kilogramů. Celková hmotnost takového elektrokola činí sto patnáct kilogramů včetně baterií.

Text: redakce / Foto: UPS

PŘEDPLATNÉ