Univerzita Karlova testovala elektrokola pro své potřeby

20.07.2021

Univerzita Karlova testovala elektrokola pro své potřeby

Univerzita Karlova disponuje v centru Prahy hned několika budovami. Coby prostředek pro přejíždění mezi nimi by ráda využila elektrokola.

V rámci širokého spektra aktivit udržitelného rozvoje se UK s podporou správy budov rozhodla vyzkoušet elektrokola. Do 12. července si je mohli zaměstnanci UK půjčit v sídle rektorátu a zapojit se tak do testování jejich využitelnosti pro potřeby univerzity. V pondělí 12. července proběhla zkušební skupinová jízda s ukázkou nejlepších tras mezi jednotlivými univerzitními objekty a možnostmi parkování.  K zapůjčení bylo pět kol – dvě trekingová, dvě dámské a jedno skládacího typu.

„Byli bychom rádi, kdyby jich v následujících dnech využilo co nejvíce lidí a informovali nás o svých zkušenostech. Univerzita má elektrokola zapůjčena do 12. července a na základě reakcí a zájmu uživatelů bude jednat o jejich zakoupení,“ vysvětlil editel Správy budov a zařízení UK Antonín Rezek. Kola by pak byla zaměstnancům k dispozici trvale jako rychlý a přitom ekologický dopravní prostředek pro cestování mezi jednotlivými pracovišti. 

www.cuni.cz 

PŘEDPLATNÉ