Unikátní síť dobíjecích stanic vznikla v Jeseníkách

13.06.2020

Unikátní síť dobíjecích stanic vznikla v Jeseníkách

Návštěvníci Jeseníků, kteří se zde chtějí projíždět na elektrokolech, se nemusí omezovat dojezdem pouze na jedno nabití. Vzniká zde totiž síť dobíjecích stanic, které jsou umístěny tak, aby turisté poznali i méně známá a odlehlejší místa hor.

Nabíjecí stanice dodané od společnosti ekolo.cz instalovalo Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, investici financovaly Olomoucký a Moravskoslezký kraj. Více než 40 unifikovaných nabíjecích stanic je rozmístěno tak, aby přivedlo cyklisty jak do známých a atraktivních míst, tak do méně proslavených, ale přesto jedinečných a krásných. Ze stanice lze vyvedenými konektory dobíjet elektrokola s pohony Shimano a Bosch, pro další e-biky s jinými typy motorů jsou připraveny klasické zásuvky, takže energii na další cesty zde najde každý elektrocyklista. Nabíjecí stanice byly umístěny tam, kde se nechází nějaký bod zájmu, je pžíjemné prostředí k zastavení, občerstvení, anebo se poblíž nacházejí turistické atrakce, zajímavosti nebo historické pamětihodnosti.

Turisté zde najdou také info stojan, kde si přečtou o místních zajímavostech, dále čtveřici běžných elektrických zástrček. Díky aplikaci bude mít provozovatel informace o počtech turistů na elektrokolech a frekvenci využívání nabíjecích stanic. Jejich počet stále stoupá. Na základě těchto údajů se příští rok síť nabíječek ještě rozroste. Nabíječky lze využít například v Zábřehu, Pradědově dětském muzeu, v Herolticích u Štítů v areálu Heroltická, v Šumperku na Hlavní třídě, ve Velkých Losinách v ruční papírně, v Hanušovicích v pivovarském muzeu, v areálu Kouty Kouty nad Desnou, na Červenohorském sedle, v Priessnitzových léčebných lázních, ve Zlatých Horách a na dalších desítkách míst. 

Více informací o projektu naleznete na www.jeseniky.cz.

PŘEDPLATNÉ