Trutnovská městská policie sází na elektromobilitu

29.06.2020

Trutnovská městská policie sází na elektromobilitu

V Trutnově se místní městská policie rozhodla, že bude využívat ekologičtější druhy dopravy. Pořídili si zde elektrokola a elektromobil, který mohou využít i pro hlídkování v náročných terénech.

O elektrokolech trutnovská městská policie prý uvažovala již delší dobu. Díky nim je pro ně totiž možné obhlížet skutečně všechna důležitá místa a lokality. Před nedávnem tedy policie vypsala výběrové řízení a získala tak dva kusy elektrokol. Elektrokola využijí okrskáři, přesný model trutnovští střážníci nesdělili, ale mělo by se jednat o elektrokolo s dojezdem 150 kilometrů, které zdejší policii vyšlo na    60 000 korun. "Především v letních měsících nebudou muset okrskáři používat motorová vozidla. Nejen že to prospěje jejich kondici, ale zároveň jde o ekologický přístup k naší práci. Díky elektrokolům dochází k úsporám pohonných hmot a zároveň nevytváříme žádné emise,“ řekl Hradecké drbě ředitel městské policie Turnov Radek Svoboda. 

Dále si zde pořídili hybridní automobil, který jede ze 70 % na elektřinu, kteoru si jízdou dobíjí. Auto tedy jezdí bez emisí a navíc šetří pohonné hmoty. Automobil si zde pořídili na dotaci, z ceny vozu 1 100 000 zaplatila policie více jak 800 000 korun. Vůz má pohon na všechna čtyři kola, takže se hodí i do náročného terénu. 

PŘEDPLATNÉ