Trek doplňuje svou řadu horských elektrokol o lehký XC stroj s pohonem Fazua nazvaný E-Caliber

26.02.2021

Trek doplňuje svou řadu horských elektrokol o lehký XC stroj s pohonem Fazua nazvaný E-Caliber

Vychází z designu oblíbeného XC závodního kola Trek Supercaliber a je osazen tlumičem IsoStrut výlučně od značky Trek. Má rád rychlé přesuny a XC i maratonské tratě. Cyklista díky pohonu vydrží déle v sedle a ujede větší vzdálenost.

Jedná se o vůbec nejlehčí celoodpružené horské elektrokolo Trek. Nejšpičkovější model váží pouhých 15 kg a stojí téměř 280 000 Kč. Minimalizuje obtížnost stoupání, najetých vzdáleností a náročného terénu, avšak zachovává jezdci pocit dosaženého úspěchu po jejich zvládnutí.

Každý model E-Caliber v této řadě je osazen velmi chytrým pohonem Fazua Evation, který nabízí 55 Nm krouticího momentu, dojezd až 70 km a tři režimy asistence aktivované novým dálkovým ovladačem bX Fazua. Tento lehký systém váží jen 4,6 kg a nabízí podporu do 25 km/h. Když jezdci překročí maximální rychlost s asistencí, nepocítí žádný odpor. Čeká je hladká jízda nesmírně rychlého XC kola.

Chytrý software na traily

Systém Fazua Evation kola E-Caliber pohání nový software BLACK PEPPER, který poskytuje dopomoc při širším rozpětí kadence (od 50 do 120 ot/min) a je okamžitě hbitější. Ihned po šlápnutí do pedálů zapojí dopomoc bez jakéhokoli trhání. Tento chytrý software se dále přizpůsobuje individuálnímu stylu šlapání a v jednoduchém rozhraní programu Toolbox Software 2.0 Fazua lze nastavit daného uživatele a výkon. V aplikaci Rider Fazua mají jezdci na kole E-Caliber přístup k řadě údajů generovaných čidly a systémem, aby mohli sledovat svůj výkon. E-Caliber je dále kompatibilní s Bluetooth pro snadný přenos dat do různých zařízení.

Specifikace XC elektrokola

E-Caliber má geometrii XC elektrokola. Ve srovnání s modelem Supercaliber je položenější o 1,5 stupně s 67,5stupňovým úhlem hlavové trubky a delším dosahem pro větší stabilitu při jízdě za vyšší rychlosti. Modely E-Caliber jsou dále vybaveny větší 120mm vidlicí. Stejně jako Supercaliber je i E-Caliber osazen tlumením IsoStrut exkluzivně od značky Trek. Jedná se o integrované odpružení s 60mm tlumeným a nastavitelným zdvihem a jedinečnými sedlovými vzpěrami bez čepů, které se pohybují v závislosti na trailu, vyhlazují nerovnosti povrchu a udržují rychlost.

Jedno kolo, které si hned nadvakrát zamilujete

E-Caliber lze snadno proměnit v běžné XC kolo vyjmutím motoru Fazua a připevněním krytu na dolní trubku. Zaručuje to zážitek z jízdy na XC kole bez odporu s výkonem a ovladatelností závodního XC kola. Po vyjmutí systému Fazua a připevnění poskytnutého krytu je kolo o 2,9 kg lehčí. Nejšpičkovější model E-Caliber 9.9 XX1 AXS pak bude vážit jen 12 kg. Zbrusu nový E-Caliber je k dispozici v pěti modelech od 138 960 Kč do 277 940 Kč, a to prostřednictvím rozsáhlé sítě prodejců Trek, na vybraných trzích i na stránce www.trekbikes.com

PŘEDPLATNÉ