Trackimo: GPS lokátor pro vás i vaše elektrokolo

30.05.2017

Trackimo: GPS lokátor pro vás i vaše elektrokolo

Jezdíte v náročném terénu a vaši blízcí o vás mají s každou další vyjížďkou větší a větší strach? Necháváte své elektrokolo často bez dozoru a děsíte se, že ho při návratu již nenajdete na svém místě? Rádi sportujete na hraně a bojíte se, že si v případě nehody nebudete schopní přivolat pomoc? Trackimo je chytré zařízení, které vám tyto, ale i mnohé další starosti pomůže snadno a efektivně vyřešit.

Trackimo spadá do kategorie elektronických pomocníků, takzvaných trackerů, které slouží ke sledování věcí či osob na libovolnou vzdálenost. Přístroj přijímá signál GPS satelitů a jeho prostřednictvím určuje svou polohu, v případě horší kvality signálu pak to samé činí za využití GSM vysílačů mobilních sítí. Ve své podstatě se tak jedná o chytré mobilní zařízení velikosti krabičky od sirek, díky němuž můžete pozici sledovaného objektu pozorovat v reálném čase pomocí k tomu určené webové či mobilní aplikace. Prostým sledováním však možnosti tohoto zařízení teprve začínají. Trackimo má v záloze hned několik esových trumfů.

Malý rozměry, velký výkony

S rozměry 47 x 40 x 17 milimetrů a hmotností 36 gramů se jedná o jeden z nejmenších a nejlehčích trackerů na tuzemském trhu. Přístroj je opatřen zadním krytem s praktickým klipem, pomocí kterého jej lze přichytit za oblečení, za popruh batohu či za bovden jízdního kola. Součástí balení je také kryt se suchým zipem, k němuž lze přichytit magnetickou destičku nebo jednu z dvou přiložených nálepek. Trackimo tak můžete snadno připnout k jakémukoliv magnetickému povrchu, případně nalepit kamkoliv se vám zachce. Ve výbavě dále naleznete dobíjecí kabel, šroubovák pro výměnu krytů a silikonový obal, jenž by měl zařízení chránit před deštěm a nečistotami.

Pod zadním krytem našla své místo baterie s kapacitou šest set miliampérhodin a udávanou výdrží mezi třemi až sedmi dny na jedno nabití. Pokud zapátráte ještě hlouběji, pod baterií objevíte slot velkoformátové SIM karty. Ta se dodává spolu se zařízením, a kromě několika málo výjimek funguje spolehlivě po celém světě. Mobilní služby jsou první rok po aktivaci zařízení zcela zdarma, po vypršení zkušebního období je nutné hradit pravidelné měsíční či roční poplatky. Měsíčně hovoříme o pěti eurech, v případě ročního předplatného pak tato částka činí necelých padesát euro. Cena zahrnuje náklady na provoz za dané období a deset volných informačních SMS na každý jednotlivý měsíc.

Sledování, chytré alarmy, signál nouze

Trackimo je nutné nejprve zkalibrovat pod otevřeným nebem. Po zapnutí následuje registrace přístroje na webových stránkách, přičemž datum přihlášení je rozhodné pro plynutí roční bezplatné služby. Trackimo se ovládá pomocí zdarma dostupné mobilní aplikace vhodné pro telefony s operačními systémy iOS a Android. Aplikace je jednoduchá, přehledná a skvěle se používá. Na displeji se zobrazuje mapa s aktuální polohou zařízení, rychlostí pohybu sledovaného objektu a zbývající kapacitou baterie. Polohu lze dohledat také zpětně v rámci zvoleného časového intervalu.

Za velmi praktickou považujeme možnost nastavení takzvaných inteligentních alarmů. V tomto režimu vás zařízení upozorní na pohyb sledovaného objektu směrem dovnitř či vně vámi vytyčené oblasti. Stejné upozornění lze nastavit také pro případ, kdy zařízení překročí uživatelem předurčenou rychlost. V takové chvíli vám tracker automaticky odešle textovou a emailovou zprávu i s veškerými podrobnostmi. Přímo na těle přístroje je pak umístěno nouzové tlačítko sloužící výhradně pro případy nejvyššího ohrožení. Po jeho stisknutí zašle přístroj textovou a emailovou zprávu s aktuální polohou zařízení a všemi potřebnými časovými údaji přímo na spárovaný telefon.

První pomoc i poslední záchrana

Možnosti využití tohoto zařízení jsou velmi široké. Trackimo dokáže kontrolovat cestu vašich dětí do školy, sledovat pohyb firemního či soukromého automobilu, či vystopovat zatoulaného domácího mazlíčka. Nápomocen může být také cyklistům, a to hned v několika různých rovinách. Připnutím Trackima na popruh batohu dáváte svým blízkým možnost sledovat každý váš krok. Ti se tak mohou kdykoliv přesvědčit, kde se pohybujete a zda jste v pořádku. Pokud vás v terénu postihne těžký pád se zraněním, jednoduše vyšlete nouzový signál a vaše rodina přesně ví, kde se nacházíte a kam poslat první pomoc.

Trackimo může sloužit také coby základní zabezpečení vašeho elektrokola. S náležitě nastaveným inteligentním alarmem vás přístroj automaticky upozorní pokaždé, když vaše elektrokolo opustí bezpečí vašeho bytu či garáže. Pokud lokátor dobře schováte – nám se osvědčilo umístění pod sedlo či přímo do podsedlové brašny, můžete v případě krádeže přesně vystopovat, kdeže se váš těžce vydobytý majetek nachází a rychle zjednat nápravu. Pakliže je kolo ukryto uvnitř budovy či na jiném místě, kam signál GPS nesahá, snadno jej objevíte pomocí signálu GSM a naopak.

Jak jsme již řekli, Trackimo je lokátor malých rozměrů, ale velkých výkonů. Je jednoduchý, snadno se používá, a díky až týdenní výdrži na jedno nabití se na něj můžete spolehnout kdekoliv a kdykoliv. S přehlednou mobilní aplikací a nepřebernými možnostmi využití je jeho operační rádius tak široký, jak si jen dokážete představit. Trackimo včetně ročního předplatného a dopravy zdarma pořídíte již od 2790 korun. Více informací hledejte na internetových stránkách českého dovozce na adrese www.najdi-kde.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ