Titanový luxus v podání amerických Budnitz Bicycles

24.05.2018

Titanový luxus v podání amerických Budnitz Bicycles

Pod pojmem luxusní elektrokolo si každý z nás představí něco trochu jiného. Pro jednoho to může být přemotorované celoodpružené enduro, pro druhého stylové městské elektrokolo, za kterým se každý otočí. Pokud patříte do druhé skupiny, pojďte se spolu s námi podívat do showroomu americké značky Budnitz.


Budnitz je malá americká společnost sídlící ve městě Burlington ve státě Vermont. V její nabídce najdeme především klasická jízdní kola určená do města, ale i na sportovní vyjížďky po silnicích či polních a lesních cestách. Základem většiny modelů Budnitz jsou precizně zpracované titanové rámy s tvarováním, jež do jisté míry vychází z klasických zámořských cruiserů. Jejich poznávacím znamením je zdvojená horní rámová trubka, která volně přechází do sedlových vzpěr zadní stavby. Toto řešení pomáhá účinně pohlcovat vibrace, aniž by jakkoliv utrpěla celková tuhost rámu. Kromě titanových modelů mohou zákazníci sáhnout také po levnější alternativě z nerezivějících ocelových trubek.

Na stejných principech staví také Budnitz Model E, tedy první elektrokolo této americké značky. Titanový rám je v tomto případě doplněn pohonným systémem Zehus Bike+, který vše důležité integruje přímo do zadního náboje. Konkrétně hovoříme o elektromotoru s výkonem 250 wattů, o baterii s kapacitou 160 watthodin a v neposlední řadě o elektronické řídící jednotce ovládané pomocí chytrého mobilního telefonu. Pohonný systém vám bude nápomocen až do rychlosti 25 kilometrů za hodinu, dojezd je jedno nabití baterie může dosáhnout až 160 kilometrů. Takto daleký dojezd je dán systémem regenerativní brzdění, který baterii samočinně dobíjí ve chvílích, kdy nešlapete nebo klikami otáčíte proti směru jízdy.

Chybět nemohou ani další titanové komponenty. Kromě řídítek, představce a sedlovky tu máme titanové kliky a sedlo s titanovými ližinami. Zadní pastorek roztáčí řemenový pohon Gates Carbon Drive, o zpomalení se starají hydraulické kotoučové brzdy italské značky Formula s opletenými hadicemi. Takto vyladěný celek pořídíte za 3950 amerických dolarů, verze s ocelovým rámem je pak o něco málo levnější. K mání je také celá řada zajímavých doplňků, od blatníků přes zvonek až po přední a zadní osvětlení. Více na www.budnitzbicycles.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ