Titanové elektrokolo Nua Bikes Electrica  míří do prodeje

15.05.2019

Titanové elektrokolo Nua Bikes Electrica míří do prodeje

Nua Bikes je mladá značka jízdních kol a elektrokol, která sídlí ve španělské Barceloně. Pokud jste o ní až dosud neslyšeli, vězte, že v blízké budoucnosti tomu bude docela jinak. Prvním elektrickým počinem této společnosti je originální stroj s na míru vyráběným titanovým rámem a zadním nábojovým elektromotorem s možností rekuperace brzdné energie.


Electrica. Přesně tak zní název nového elektrokola, s nímž přichází mladá španělská značka Nua Bikes. Ještě než se dostaneme k elektromotoru, podle něhož je celý stroj pojmenován, zastavme se na okamžik u samotného rámu. Ten je vyrobený ze svým způsobem stále exotické titanové slitiny, která kolu dodává zcela unikátní jízdní vlastnosti. Kromě nízké hmotnosti je to především pohodlí, pro které jsou titanové rámy vyhledávané a mezi mnoha jezdci široce oblíbené. Z titanu není v tomto případě vyroben pouze rám, ale také pevná přední vidlice, představec, řídítka a sedlovka. Geometrie rámu je pak stejně jako délka představce či kupříkladu šířka řídítek přizpůsobena každému zájemci na míru. Komponentovou sestavu dotváří bezúdržbový řemenový pohon, silné kotoučové brzdy a osmadvacetipalcová zapletená kola s širokými plášti.

Kapitola sama pro sebe je zadní nábojový elektromotor, který spolu s baterií váží pouhé tři kilogramy. Pohonná jednotka italské značky Zehus dokáže pracovat stejně jako kterýkoliv jiný elektromotor, tedy pomáhat jezdci při šlapání kdykoliv je tomu třeba. Dobíjecí konektor je pro tyto případy umístěn přímo v ose zadního náboje. Další možností je provoz v takzvaném hybridním režimu, kdy elektromotor pomáhá pouze při akceleraci a jízdě do kopce a při brzdění a jízdě po rovině naopak energii vytváří a ukládá zpět do baterie.  Teoreticky tak elektrokolo v tomto režimu nemusíte vůbec dobíjet. Pro přístup k dalším užitečným funkcím, jako je například na navigace či možnost vystopování kola v případě krádeže, je možné využít mobilní aplikaci, která s řídící jednotkou komunikuje prostřednictvím protokolu bluetooth.

Hmotnost takto vybaveného kola činí velice příjemných třináct kilogramů. O poznání méně přívětivá je pak maloobchodní cena, která se šplhá až k hranici čtyř tisíc euro za kus. Více informací naleznete na internetových stránkách výrobce www.nuabikes.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ