Tipy redakce na duben

Tyto zajímavé doplňky a komponenty se vám na elektrokolo mohou hodit.

Nářadí Topeak Mini P20 Gold

Vysoce kvalitní a skladné mininářadí s 20 funkcemi v elegantním těle z kovaného hliníku a celkovým špičkovým zpracováním je důkazem, že značka Topeak je jedním z lídrů odvětví. Kromě standardní výbavy imbusy a torxy je kompaktní nářadíčko doplněno jak integrovanou nýtovačkou pro čepy řetězu, tak i „rozpojovačkou“ na rychlospojky. Zbytek nástrojů tvoří centrklíče a drobný nůž s pojistkou proti nechtěnému protočení. Samozřejmostí je i neoprenový obal, ve kterém nářadí uschováte na stabilní místo v batohu nebo podsedlové brašně a všechny výstupky a hrany jsou dobře chráněny. Hmotnost doplňku, který může v případě nouzové opravy zachránit celou vyjížďku, je 131 gramů.

Cena: 1049 Kč, více informací na www.bikeporn.cz

 

 

Vložky Tannus Armour

Vložky do plášťů Tannus Armour nabízejí ochranu ráfku jak pro dušové, tak i bezdušové systémy. Jedná se o produkt s přidanou hodnotou především pro jízdu v terénu na enduro strojích a elektrokolech. Díky patentovému řešení se jedná o kompletní ochranu po celém obvodu pláště (od patky k patce), kde i na boku je stále dostatečná 2-5 mm silná ochranná vrstva. Díky konzistenci materiálu je zlepšena trakce a chování pláště především při zatáčení. Toto se výrazně projevuje především u elektrokol, kde nedochází tolik k deformaci boku pláště. Zároveň tyto vložky pomáhají absorbovat otřesy a jízda je pohodlnější. V případě vážnějšího defektu lze nižší rychlostí dojet do servisního místa i na prázdné pneumatice. Produkt je plně recyklovatelný.

Cena: od 590 Kč, více na www.cyklomax.cz

 

Držák Fidlock

S přibývajícími aplikacemi pro mapy anebo nastavení elektrokol roste mezi uživateli poptávka po jednoduchém a pevném uchycení mobilního telefonu na řídítka. Značka Fidlock řeší problém uchycení lahví, brašen a dalších doplňků na kola a elektrokola pomocí magnetického zámku. Tentokrát přichází se systémem Vacuum a znamená to, že zadní kryt chytrého telefonu a speciální držák na řídítkách jsou k sobě připevněny silnými magnety a zajištěny přísavkou, na které se vytvoří podtlak. Že by vám mobil uletěl z řídítek? Na to zapomeňte. Stačí namontovat držák a potom podle typu telefonu objednat speciální kryt telefonu a máte vyřešeno!

Cena (sada bez krytu telefonu): 790 Kč, www.bikeaction.cz

 

 

PearTune MSO 3.0 Specialized

Nový čip určený pro elektrokola Specialized s motory Brose (typy 2.1 a 1.1 SL s displeji TCU/TCD), lze jej aktivovat nebo deaktivovat kdykoli za jízdy. Ukazuje veškeré hodnoty reálně jak na displeji, tak také v aplikaci Mission Control přímo od výrobce. Zařízení PearTune MSO je dostupné také ve variantě s Bluetooth konektivitou, kdy ho můžete úplně uzamknout, to je vhodné pro případ náhodných kontrol v provozu (třebaže práci čipu v tu chvíli nevyužíváte, ale máte jej nainstalován). Čip můžete přes aplikaci plně ovládat: vypínat, zapínat a také nastavovat vámi zvolenou maximální rychlost dopomoci motoru. Jízdu zvýšenou rychlostí a s použitím čipu neprovozujte v provozu, ani na cyklostezkách, a buďte ohleduplní.

Cena: 4790 Kč, více na www.pearcontrol.cz

 

 

Knog Blinder Black přední & zadní blikačka
Kombo zajímavých světel pro celoroční použití, se kterými významně zvýšíte svou pasivní bezpečnost a budete v provozu nepřehlédnutelní. Nová generace předního světla nabízí 200 lumenů, zadní světlo pak 100 lumenů, které zajistí viditelnost za všech světelných podmínek. Samozřejmostí je USB nabíjení, 100% vodotěsnost a indikátor nízkého stavu nabití baterie. Volit můžete z několika režimů a motivů blikání v různé intenzitě.

Cena: 999 Kč, více na www.mojekolo.cz

 

 

Přilba O´Neal Trailfinder

Spolehlivá ochrana hlavy je pro všechny cyklisty a elektrocyklisty na prvním místě v důležitosti nezbytné výbavy. Trailfinder je dostatečně vypovídající název tohoto konkrétního modelu přilby od věhlasné značky O´Neal. V této přilbě nemusíte couvnout ani před těmi nejnáročnějšími stezkami a můžete se v ní vydávat hledat nové traily a zajímavá místa. Vybrat si můžete z celkem pěti barevných kombinací a ze dvou velikostí. Samozřejmostí je dostatečná hloubka přilby a ochrana týlové části hlavy, polstrování a pohodlné upnutí, nastavitelný kšilt, magnetické zapínání pásku pod bradou a skvělá ventilace.

Cena: 2490 Kč, více na www.oneal.cz

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one