Termín unikátního “Testovacího festivalu elektrokol” byl potvrzen

17.04.2020

Termín unikátního “Testovacího festivalu elektrokol” byl potvrzen

Magazín Electric Bike Action je opět hrdým mediálním partnerem největší testovací akce elektrokol u nás, a sice pražského EBIKE FESTU pořádaného v posunutém termínu 13. - 14. června v Praze v Krči v areálu prodejny ekolo.cz.

EbikeFest 2020 se uskuteční v Praze v termínu 13. - 14. června 2020. Všichni zájemci o vyzkoušení z obrovské palety terénních i cestovních elektrokol se předem registrují online na konkrétní časy. Účast je pro každého zdarma.

V návaznosti na oznámení Vlády ČR o uvolňování hygienických opatření budou od pondělí 8. června povoleny “hromadné kulturní, společenské, sportovní akce do 50 osob”. Proto je možné, v upravené formě, zorganizovat tento testovací “Festival nejlepších elektrokol”.

“K dnešnímu dni je na třetí ročník EbikeFestu registrováno celkem 28 značek elektrokol, nabízejících elektrická kola na českém trhu,” říká ředitel festivalu Jakub Ditrich a dodává, “nicméně očekáváme, že vzhledem ke zrušení všech ostatních testovacích a cyklistických akcí tohoto jara bude zájem vystavovatelů ještě stoupat.”

Aby organizátoři vyhověli bezpečnostním požadavkům a předešli většímu shlukování lidí, vytvořili a v květnu spustí unikátní systém, který umožní každému zájemci o jízdu online výběr až 5 různých e-kol z nabídky festivalu a jejich rezervaci na testovacím okruhu.

Testování terénních elektrokol (pevných eMTB a celo-odpružených FS eMTB) bude probíhat na speciálně zvolených single-trailech v Krčském lese, který sousedí s místem konání akce. Sem bude vyrážet vždy skupina s maximálně 5 jezdci pod vedením zkušeného bajkera, který jim v průběhu testu vysvětlí ovládání i techniku jízdy.

Pro detailní testování cestovních a městských elektrokol bude vytyčena interní testovací dráha o délce cca 800 metrů, která nabídne různé povrchy a dostatečné převýšení. Test elektrokol v reálných podmínkách je unikátní výhodou EbikeFestu pro každého, kdo o elektrokole uvažuje, ale potřebuje si srovnat plusy a mínusy různých pohonů a typů.

Díky hlavnímu partnerovi EbikeFest 2020, výrobci elektromotorů Bafang, získá 40 vylosovaných návštěvníků akce voucher v hodnotě 100 EUR (cca 2.700 Kč) na nákup elektrokola.

Poprvé budou na této akci též veřejnosti ve větší míře představena “nákladní elektrokola”, která jsou dokonalým řešením pro městskou logistiku. K prohlédnutí a případně otestování bude zhruba 14 různých modelů od 8 značek. V pátek 12. 6. organizuje pořadatel EbikeFestu, společnost ekolo.cz, také odbornou konferenci o Cargo elektromobilitě.
Více informací na www.cargobike.live.

Fotografie z minulého ročníku najdete zde: https://www.electricbikeaction.cz/clanek/prazsky-festival-ebike-fest-da-sanci-vyzkouset-si-dve-stovky-elektrokol.

PŘEDPLATNÉ