Systém Bosch ABS na elektrokolech Riese & Müller

12.03.2018

Systém Bosch ABS na elektrokolech Riese & Müller

Protiblokační brzdný systém pro městská a trekingová elektrokola, který coby velkou novinku letošní sezony představil německý Bosch, se po několikaměsíčním čekání konečně dostává na pulty obchodů. Stane se tak počátkem tohoto léta na vybraných modelech německé značky Riese & Müller. Otestovat jej můžete již nyní!

O protiblokačním brzdném systému, se kterým před časem vyrukoval německý Bosch, jste se na našich stránkách mohli dočíst již mnohokrát. Pro připomenutí uveďme, že se tento systém skládá z hlavní jednotky zavěšené pod řídítky a kompatibilních čtyřpístkových kotoučových brzd. Chytré senzory ve třmenech a brzdových kotoučích neustále komunikují s elektronickou řídící jednotkou a kontrolují, jakým způsobem je s brzdným výkonem nakládáno. Pakliže řídící jednotka vyhodnotí danou situaci jako potenciálně nebezpečnou, zasáhne do hydraulického okruhu a brzdný výkon náležitě upraví. Systém brání nejen zablokování kola předního, ale také nadzvednutí toho zadního, které by v případě prudkého brzdění mohlo vést k převrácení. Vše je přitom otázkou jen několika milisekund a děje se tak bez jakéhokoliv přičinění samotného jezdce.

Protiblokační systém nyní míří na pulty obchodů a první značkou, která jej na svých elektrokolech využije, se stanou němečtí Riese & Müller. Tyti specialisté na městská a trekingová elektrokola řeší otázku bezpečnosti jízdy již několik dlouhých sezon, důkazem budiž jejich systém zadního odpružení s aktivními rameny, které svým pohybem napomáhají stabilitě jízdy. Protiblokační systém bude k dostání od léta tohoto roku, zpočátku pouze na modelu Delite GT Touring, později také na modelech ostatních. Aby měli zákazníci možnost celý systém dokonale poznat ještě předtím, než si jej u obchodníků závazně objednají, spuštění prodejů předchází rozsáhlá testovací akce probíhající u všech osmačtyřiceti dealerů značky po celé Evropě. Více informací naleznete na webových stránkách Riese & Müller na adrese www.r-m.de.


gallery

PŘEDPLATNÉ