Světový pohár v Albstadtu nabídne závod elektrokol

14.05.2019

Světový pohár v Albstadtu nabídne závod elektrokol

Už za čtyři dny, v sobotu osmnáctého května, odstartuje další ročník světového poháru horských kol. Na trati v německém Albstadtu se kromě závodníků na horských kolech premiérově utkají také jezdci na elektrokolech. Půjde tak o jakousi generálku na mistrovský závod elektrokol, který se pojede na přelomu srpna a září v kanadském Mont Sainte Anne.


Když Mezinárodní cyklistická unie ke konci minulého roku oznámila, že se závod elektrokol stane oficiální součástí mistrovství světa horských kol, mnozí si klepali na čelo. Buď jak buď, sezóna, ve které si elektrobiky odbydou svou soutěžní premiéru, je nyní konečně tady a u jednoho představení přitom rozhodně nezůstane. Hlavní události, totiž mistrovskému klání v kanadském Mont Saint Anne, které se odehraje na přelomu měsíců srpna a září, bude předcházet jiná, bezesporu neméně zajímavá bitva. Již tento víkend na trati v německém Albstadtu rozevře oponu další ročník světového poháru horských kol. Na závodní okruh kromě klasických horských kol vyrazí také jezdci na elektrokolech, a to v závodě, který lze považovat za jakousi generálku na již zmíněný souboj o duhový trikot mistra světa. Na startovním roštu podle všeho nebudou chybět ani ty největší hvězdy, mezi které řadíme například fenomenálního Francouze Juliena Absalona nebo italského šoumena Marca Aurelia Fontanu.

Jezdci na elektrokolech absolvují na vlas stejnou trať jako na hlavní startovní pole, a to včetně všech technických pasáží a umělých překážek. Závod je vypsán na šedesát minut a je otevřen všem elektrokolům, které jsou v souladu s německými, respektive evropskými právními předpisy a nařízeními. Jmenovitý výkon motoru nesmí přesáhnout dvě stě padesát wattů, maximální rychlost podpory musí být omezena na pětadvacet kilometrů za hodinu. K aktivaci elektromotoru musí jezdci aktivně otáčet klikami, maximální rychlost pro dopomoc bez šlapání pak nesmí přesáhnout šest kilometrů za hodinu. Baterie musí být na stroji pevně přichycená po celou dobu závodu, dobíjení či použití náhradní baterie je přísně zakázáno. Účast v závodě bude podmíněna technickou přejímkou, další kontroly budou probíhat před závodem i bezprostředně po jeho ukončení. V případě jakýchkoliv nejasností bude jezdci odepřen start, popřípadě bude ze závodu bez milosti diskvalifikován, a to i dodatečně.

Závod mužů je naplánován na sobotu osmnáctého května od osmnácti hodin a patnácti minut, ženy uslyší startovní výstřel o něco dříve, přesně v pět hodin odpoledne. Více na www.world-cup-albstadt.de.


PŘEDPLATNÉ