Superstrata - první kolo zcela na míru

11.07.2020

Superstrata - první kolo zcela na míru

Dovedete si představit, jaké by to bylo mít elektrokolo, která vám vyrobí přesně na míru? Právě takový je e-bike Superstrata, na který se právě nyní vybírá na serveru Indiegogo. Navíc je tištěné na 3D tiskárně.

Americké ektrokolo Superstrata Ion si objednáte tak, že udáte výrobci svou výšku a váhu a ten vytiskne rám kola a kolo upraví přesně podle vašich tělesných rozměrů. Nahlásit musíte dokonce 18 různých tělesných údajů. Konstrukce kola je totiž unibody, tedy v jednom kuse, kromě šlapaček, kol a dalších součástek. Kola jsou však také tištěná na 3D. Rám je z karbonu a váží pouhých 1,7 kilogramu, celé elektrokolo jen 11 kilogramů. Přes to by mělo být elektrokolo velmi odolné. Elektrokomotor má výkon 250 Wattů. Baterie se dobije za dvě hodiny a poskytuje dojezd 96 kilometrů na jedno nabití. Baterie je integrovaná do rámu.

Lehké elektrokolo je možné si již nyní objednat na serveru Indiegogo, a to za zvýhodněnou cenu 1800 dolarů, běžně ale bude stát 4000 dolarů. Kolo by se mělo začít vyrábět v prosinci 2020, zasílat zákazníkům na začátku příštího roku. 

PŘEDPLATNÉ