Superlehký a superdrahý, takový je nový model Specialized Turbo Levo SL

04.02.2020

Superlehký a superdrahý, takový je nový model Specialized Turbo Levo SL

Kolo bez kompromisů, přesně tak lze nazvat horské elektrokolo od firmy Specialized, které vás potěší váhou jen kolem 17 kilogramů, ale už méně celkem přebujelou cenou.

Jen několik značek si staví svá kola od á do zet, tedy poslední součástku. Takový vývoj je sice náročný, na druhou stranu tak vznikají stroje bez jakýchkoliv kompromisů. V případě modelu Turbo Levo SL si jeho výrobce vzal do hlavy, že jezdce ohromí kolem, které ho bezpečně proveze náročným horských terénem, ale zároveň bude lehoučké, a povedlo se. Středový motor kola si značka Specialized vyvíjí sama, takže dokázala splnit požadavek na jeho co nejnižší váhu. Ta činí jen dva kilogramy a k snížené váze celého kola přispívá značnou měrou. Nezapomeňme, že jde o kolo celoodpružené, takže je jeho váha 17 kilogramů o to unikátnější, je zhruba o 30 % nižší, než mají odbobné konkurenční modely. Specialized dokonce hovoří o tom, že vytvořili speciální kategorii, která doposud neměla obdoby. 

Baterie poskytuje kapacitu 320 Wh, je integrovaná do rámu a neodjímatelná, i to přispívá ke snížení hmotnosti kola. Ke kolu si lze také pořídit záložní baterii, kterou lze převážet místo láhve na vodu a které poskytne dalších 160 Wh kapacitu. Jak jsme již předestřeli, kolo to není levné. Jeho cena se liší podle vybavení, takže za tu nejnižší cenu 148 000 korun obdržíte bike s rámem z hliníku, za 375 000 korun pak je rám z karbonu, stejně jako řidítka, duhový řetěz, dvě záložní baterie, teleskopickou sedlovku a další lákavé doplňky. Více na www.specialized.com/cz

gallery  

PŘEDPLATNÉ