Super lehký, výkonný, ale přesto městský -  to je Turbo Vado SL od Specialized

14.05.2020

Super lehký, výkonný, ale přesto městský - to je Turbo Vado SL od Specialized

O tomhle kole si firma Specialized klidně dovolí prohlásit, že je o 40 procent lehčí než kola ve stejné kategorii od konkurence. Kolo je unikátní také svým dojezdem, ten je až 130 kilometrů na jedno nabití.

Model se středovým motorem nabízí mimo Evropskou unii maximální rychlost 45 kilometrů v hodině, v zemích Evropské unie 25 kilometrů v hodině. Nabízeny jsou tři režimy podpory. Baterie o kapacitě 320 Wh poskytuje energii pro cestu dlouhou 130 kilometrů na jedno její nabití. Baterie je odnímatelmá. Díky přídavné baterii lze najet ještě dalších 60 kilometrů. Poté, co energie dojde, lze šlapat bez jakéhokoliv odporu úplně stejně jako na běžném kole a rozdíl mezi kolem a elektrokolem není poznat.

Oba modely 4.0 a 5.0 mají hliníkový rám, díky kterému je klolo opravdu lehké a lze ho snadno umístit třeba do stojanu na stěně, nebo si jej přehodit přes rameno a odnést, kam je třeba. Model 4.0 nabízí osmirychlostní převodovku Shimano, model 5.0 má ještě o dva převody více. Model 5.0 umožňuje ještě hladší jízdu díky odpružení Future Shock. Cena modelu 4.0 činí 85 600 korun, modelu 5.0 111 170 korun. 

PŘEDPLATNÉ