Stylové městské elektrokolo poháněné výhradně solární energií

06.03.2018

Stylové městské elektrokolo poháněné výhradně solární energií

Máte rádi přírodu, a tak do práce místo autem jezdíte na elektrokole? Trápí vás, že baterii musíte dobíjet z běžné elektrické sítě, která je stále závislá na fosilních palivech? S chytrým řešením přichází kodaňský startup Kvaern, který ke svým elektrokolům nabízí nabíječku využívající výhradně solární energii.

 

Kvaern je začínajícím výrobcem elektrokol se sídlem v dánské Kodani. Ve své nabídce má prozatím jeden jediný model, který je určen do města a jehož design je do jisté míry inspirován závodními bikrosovými speciály. Lehký hliníkový rám je v tomto případě usazen na dvacetipalcových kolech, baterie je ukryta v horní rámové trubce a nábojový elektromotor našel své místo mezi zadními patkami. Dvě stě padesát wattů výkonu, maximální rychlost pětadvacet kilometrů za hodinu a dojezdový okruh okolo padesáti kilometrů dělají z tohoto elektrokola téměř dokonalého společníka pro jízdu ve městě. Za určitou zajímavost pak můžeme označit displej bezchybně integrovaný přímo do představce.

Elektrokolo Kvaern si můžete zakoupit samostatně, avšak jednoznačnou ambicí výrobce je nabízet jej pospolu s takzvaným dobíjecím místem. To sestává z nástěnného solárního panelu a bateriové základny sloužící k uchování takto získané energie. Své elektrokolo tak můžete dobíjet výhradně sluneční energií, aniž byste byli jakkoliv závislí na běžné elektrické síti a elektřině získané z fosilních paliv.

Prodejní cena obou těchto produktů, tedy elektrokola a solární nabíječky, bude veřejnosti oznámena v průběhu několika příštích týdnů. Více informací hledejte na webových stránkách startupu www.kvaern.com.

 


Pokud nechcete čekat a zelenou energii chcete začít využívat ihned, není nic jednoduššího, než se podívat do nabídky největších dodavatelů elektrické energie u nás. Společnosti ČEZ, E.ON i PRE nabízejí možnost využití takzvané zelené energie již dnes. Ve své podstatě se jedná o energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů postupem vysoce šetrným k životnímu prostředí. Tato energie pochází z bioplynových stanic a vodních a fotovoltaických elektráren. Více se dozvíte na webových stránkách či infolinkách zmíněných společností.


gallery

PŘEDPLATNÉ