Starosta New Yorku nebude pokutovat poslíčky na elektrokolech. Kvůli koronaviru

16.03.2020

Starosta New Yorku nebude pokutovat poslíčky na elektrokolech. Kvůli koronaviru

Newyorský starosta De Blasio oznámil, že upustí od tvrdého postihování těch, kdo rozváží jídlo z restaurací na elektrokolech. Vozí je totiž taky těm, kdo jsou doma v karanténě.

New York bojuje proti koronaviru, i zde se zavřely školy a restaurace. Zároveň jde o město, kde stále není legální jízda na elektrokole. O nový zákon se neustále bojuje. Přitom na elektrokole jezdí mnozí z těch, co se zabývají doručováním všeho možného, velmi často jídla z restaurací. New York je věčně ucpané město a jízda na kole je ideální alternativou. Často jsou takto zaměstnáni imigranti. Nyní je spousta Newyorčanů v domácí karanténě a jídlo si objednávají prostřednictvím roznáškové služby. Newyorský starosta se tedy rozhodl v této tak náročné době upustit od jejich potrestávání. 

"Restaurace fungují jen pro výdej jídla, proto upustíme od prosazování trestání," prohlásil mluvčí New Yorku Freddi Goldstein. Starosta zároveň prohlásil, že jeho nařízení mají k dispozici všichni policisté ve všech okrscích. K tomuto rozhodnutí dospěl poté, co obdržel dopis od dvou členů městské rady, ve kterém ho žádali, aby umožnil donáškovým službám dělat jejich práci bez potrestání. Současně jsou slyšet hlasy, že by měl New York konečně přijmout patřičný zákon a jízdu na elektrokole dekriminalizovat docela. Poslední takový zákon starosta New Yorku odmítl v prosinci, vadilo mu, že neakcentuje bezpečnost. 

PŘEDPLATNÉ