Sportovní elektromobil po česku? Luka EV míří do prodeje

11. 4. 2018

Sportovní elektromobil po česku? Luka EV míří do prodeje

Společnost MW Motors, sídlící nedaleko západočeské Plzně, nedávno představila svůj vůbec první elektromobil. Dvoumístné sportovní kupé a nápaditým retro designem přitom není pouhým konceptem či prototypem. Jedná se plnohodnotný elektromobil, jehož sériová výroba započne v následujících několika měsících.

 

Sportovní elektromobil, jenž byl svými tvůrci pojmenován Luka EV, zaujme nejen líbivým retro designem, ale také propracovaným systémem pohonu. V každém ze čtyř kol najdeme jeden bezkartáčkový elektromotor o výkonu dvanáct a půl kilowattu. V přepočtu tedy hovoříme o padesáti kilowattech, respektive šestašedesáti koních celkového výkonu. Maximální rychlost se vzhledem k provozní hmotnosti vozu, která jen mírně překračuje hranici osmi set kilogramů, vyšplhá až na bezmála sto padesát kilometrů za hodinu, přičemž z nuly na stovku se tento kompaktní sporťák rozjede za necelých deset vteřin.

Nízká hmotnost je pak také zárukou poměrně širokého dojezdového okruhu, a to přesto, že výrobce použil baterii s kapacitou spíše podprůměrných dvaadvaceti kilowatthodin. Papírový dojezd činí až tři sta kilometrů na jedno nabití, což bohatě vystačí například na cestu z Prahy do Vídně. Nutným předpokladem takto vysokého dojezdu je aktivace systému regenerativního brzdění, který část energie vzniklé při brzdění ukládá zpět do akumulátorů. Co se týče dobíjení, pak vězte, že baterii dobijete na osmdesát procent její kapacity za více než přijatelných šedesát minut.

V základní výbavě nechybí nic, co byste při jízdě mohli potřebovat. Uvnitř vozu vás přivítá kožený interiér se surovými karbonovými panely. Samozřejmostí je klimatizace, centrální zamykání, elektricky stahovaná okénka a nezapomnělo se ani na satelitní navigaci s rozměrným displejem. Před zahájením malosériové výroby musí Luka EV projít série testů a homologací, včetně povinného crashtestu. Ihned poté bude zveřejněna doporučená prodejní cena, která se podle předběžných informací bude pohybovat okolo třiceti  tisíc euro.

Více informací hledejte na www.mwmotors.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...