Sporťák? Nikoliv, ďábelsky rychlé a stylové elektrokolo od Shelby

20.11.2019

Sporťák? Nikoliv, ďábelsky rychlé a stylové elektrokolo od Shelby

Tohle elektrokolo je velmi stylové a spadá do dnes tak oblíbené rodinky vintage elektrokol.Umí se ale pěkně rozjet a dosáhnout pořádné rychlosti. Americké elektrokolo totiž umožňuje přepínat mezi plnou podporou pro jízdu mimo silnice.

Kalifornský výrobce elektrokol Vintage Electrics spojil své síly se značkou Shelby, která má "na svědomí" známý ba až ikonický sportovní vůz s kobrou ve znaku. Elektrokolo Vintage Shelby připomíná na první pohled staré motorky, k tomu dopomáhají hladké a oblé linie, či velký svetlomet, který disponuje LED technologií. Elektromotor je umístěný v zadním kole, kolo běžně dosahuje maximální rychlosti 32 kilometrů v hodině, za příplatek si lze ale odemknout možnost podpory až na 58 kilometrů v hodině. To se děje pochopitelně nikoliv na silnicích, jde o tzv. závodní režim.

Kolo se nabije do plné baterie za 4,5 hodiny, dojezd má 120 kilometrů. Pokud ale jezdec využije závodní režim. pak je dojezd jen 64 kilometrů. Dále je možné si v designu kola všimnout rámu z hydroformovaného hliníku, nebo hydraulických diskových brzd. Kolo se prodává za cenu skoro 170 000 korun, ale pouze v omezeném množství, a to 300 kusů. Kdo si chce tento stylový kousek pořídit, ten si musí pospípšit. 

gallery 

PŘEDPLATNÉ