Společnost Schaeffler představila na Eurobike pohon pro elektrokola bez řemenu

06.09.2021

Společnost Schaeffler představila na Eurobike pohon pro elektrokola bez řemenu

Nový pohon Free Drive je zcela inovativním řešením od společnosti Schaeffler. Na první pohled vypadá zcela odlišně, zcela se totiž obejde bez řetězu a mechanickým spojením mezi zadním kolem.

Jak by se vám líbilo šlapání na elektrokole bez strachu z toho, že se vám nohavice zamotá do řetězu? Díky systému Free Drive od Schaeffler by to mělo být možné. Systém si totiž na veletrhu mohli objednat výrobci elektrokol, takže se můžeme nechat v příštích měsících překvapit prvními modely s tímto systémem. Hlavní součástkou Free Drive systému je generátor od firmy Schaeffler, který udává permanentní odpor na šlapku, zatímco absorbuje sílu šlapání jezdce. Obnovovací řešení je sériový hybridní pohon, který konvertuje mechanickou energii, která se vytváří šlapáním, do elektrické energie, která je zpětně konvertována do mechanické energie v motoru kola. Přebytečná energie se ukládá do baterie. Systém generuje výkon 250 Wattů. 

"Ať už je systém používaný pro vozidla o dvou, třech, nebo čtyřech kolech, absence mechanického spojení mezi generátorem a motorem znamená, že Free Drive může poskytnout maximum flexibility a volně konfigurovat pocit šlapání, což je šité na míru pro kola a potřeby jezdce, zatímco zajišťuje minimální opotřebení," říká  Jochen Schröder, ředitel oddělení E-Mobility Division. Standardní vzdálenost mezi pedály činí 138 milimetrů. 

https://www.schaeffler.de/ 

PŘEDPLATNÉ