Společnost Lime bude rozdávat pokuty

27.08.2019

Společnost Lime bude rozdávat pokuty

Společnost Lime, která v Praze provozuje sdílené koloběžky, bude rozdávat svým neposlušným zákazníkům pokuty. Chce tak uživatele donutit, aby parkovali skutečně jen tam, kde mají.

Sdílené limetkové koloběžky se staly v Praze velmi populární. To platí ale jen pro jejich jezdce, nikoliv pro obyvatele a návštěvníky Prahy, kteří si stěžují, že se koloběžky povalují všude možně, zasahují do silnice, nebo obtěžují chodce na chodníku. Případně se koloběžky ponechávají tam, kde je to zakázané, což je například celá Praha 2. 

Lime chce nyní neposlušným uživatelům udílet pokuty, konkrétně jde o pokutu ve výši 100 korun. Ta se udílí těm, kdo parkují v tzv. červených zónách. To jsou místa na mapě v aplikaci, kde je parkování zakázané. Jde o část Prahy 1, celou Prahu 2 a okrajové části Prahy, například většina Prahy 4. 

Nedávno se sdílené elektrokoloběžky objevily také v ulicích Brna. Jde o koloběžky firmy Bird, vedení města ovšem nemá s firmou Bird žádnou dohodu. Bude tedy zajímavé pozorovat, kam se tato kauza vyvine. 

PŘEDPLATNÉ