Specialized Turbo Levo FSR v barvách nového BMW X3

12.07.2017

Specialized Turbo Levo FSR v barvách nového BMW X3

U příležitosti uvedení nové generace oblíbeného modelu X3 si mnichovská automobilka BMW přichystala jedno malé překvapení. Není jím nic jiného nežli speciální edice elektrokola Specialized Turbo Levo FSR 6Fattie vyvedená v oficiální barvě nového modelu, temně modrém odstínu Phytonic Blue.

BMW X3 je jedním z nejdůležitějších modelů mnichovské automobilky vůbec. Jedná se o všestranný sportovní crossover, který si je jistý nejen na silnici, ale takřka v jakémkoliv terénu. Stejná slova bychom mohli použít také pro chloubu značky Specialized, celoodpružené elektrokolo Turbo Levo FSR 6Fattie. Ve světle těchto argumentů bylo spojení těchto dvou špičkových strojů pouhou otázkou času.

Specialized for BMW Turbo Levo FSR 6 Fattie, tak zní oficiální název tohoto elektrokola, vychází ze sériového provedení téhož stroje a jako bonus přidává několik zajímavých vychytávek. Srdcem kola zůstává hliníkový rám se čtyřčepovým systémem odpružení FSR a objemnými plášti standardu dvacet sedm a půl plus. O pohon se stará středový elektromotor Brose s výkonem dvou set padesáti wattů a moderní lithium iontová baterie s kapacitou pět set čtyři watthodin. Baterii je možné snadno vyjmout a kdykoliv a kdekoliv dobít. BMW za tímto účelem vyvinulo speciální kabel, díky němuž lze baterii dobít přímo ze zásuvky v kufru. Veškeré další aspekty elektropohonu můžete nastavit pomocí mobilní aplikace Specialized Mission Control.

Třešničkou na dortu je pak barevné provedení, které dokonale ladí s lakem karoserie nové X3. Specialized for BMW Turbo Levo FSR 6Fattie bude dostupný pouze na evropských trzích, a to za doporučenou prodejní cenu pět tisíc dvě stě euro. Více informací hledejte na webových stránkách www.bmw.com a www.specialized.com.gallery

PŘEDPLATNÉ