Specialized Turbo Kenevo podle designérského studia Troy Lee Designs

16.05.2018

Specialized Turbo Kenevo podle designérského studia Troy Lee Designs

Troy Lee, známý grafický designér a mimo jiné také velký zastánce elektrokol, je s americkou značkou Specialized spojen již dlouhá léta. Limitované edice modelů, které Troy opatří svým originálním lakováním, patří vždy k tomu nejzajímavějšímu, co si do své garáže můžete pořídit.

 

Troy se nyní podíval na zoubek dalšímu stroji ze stáje Specialized. Zbrusu novým lakem tentokrát opatřil elektrické enduro Turbo Kenevo, tedy celoodpruženou terénní bestii s výkonným středovým motorem a zdvihem sto osmdesát milimetrů nad oběma koly. „Když jsem rám uviděl poprvé, okamžitě mě napadla kombinace temně modrého základu se spoustou oranžových detailů. Moje představa byla vytvořit abstraktní grafiku ve fluorescenční oranžové, která bude působit akčně, dravě a rychle, a doplnit ji několika linkami v elektrizující modré,“ přibližuje svůj záměr Troy.

Celkové barevné schéma doplňují některé další maličkosti, bez kterých by byl výsledek sotva poloviční. Za všechny zmiňme například nápisy provedené v leskle chromovém dekóru či barevně ladící polepy přední vidlice. Nezbytností je také samolepka označující kategorii a motorizaci elektrokola. „Je velmi důležité dát lidem najevo, že v tomto případě nejde o žádný motocykl, ale o klasické elektrokolo, na kterém se šlapat do pedálů rozhodně musí,“ dodává Troy na vysvětlenou.

Přestože jde již o šesté nebo sedmé kolo, na kterém Troy se značkou Specialized spolupracoval, výsledek znovu předčil všechna očekávání. „Nejlepší na naší spolupráci je ta svoboda. Kluci mi prostě pošlou prototyp rámu a řeknou: Hele, koukej, ať to vypadá parádně. Žádné hranice, žádná omezení žádné limity.“

Další informace o tomto zajímavém projektu hledejte na webových stránkách www.specialized.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ