Specialized svolává 2500 baterií k opravě

29.07.2021

Specialized svolává 2500 baterií k opravě

Společnost Specialized informovala, že se mají přihlásit uživatelé baterií na elektrokolech Turbo Levo a Kenevo. Jde o stroje vyrobené mezi lety 2017 a 2019.

Baterie se vyráběly s displejem na boku. Pokud tento displej chybí, pak se baterie tato oprava netýká. Výrobce Specialized a jeho prodejci kontaktují zákazníky, jichž se tato svolávací akce týká, prostřednictvím e-mailových zpráv a oznámení v aplikaci Turbo Mission Control. U zhruba 15 % uvedených baterií se může stát, že kolem ovládacího panelu pronikne (například následkem opakovaného mytí tlakovou vodou) voda s elektricky vodivými vlastnostmi (například mineralizovaná nebo chlorovaná voda) a dostane se do určité velmi malé oblasti na obvodové desce ochrany bateriové jednotky. Tím pádem by mohlo v určitých – zcela řídkých – případech dojít ke zkratu s následným přemostěním více ochranných vrstev v bateriové jednotce. V bateriových jednotkách nabitých nad určitou úroveň to může potenciálně vyvolat kumulativní zahřívání s rizikem požáru nebo popálení osob. Věříme, že to všechny stroje značky Specialized zvládnou a ke zkratu nedojde.

Ohrožené modely

Potenciálně vadné bateriové jednotky lze identifikovat podle výrobního čísla a data výroby. Oba tyto údaje jsou uvedené na štítku, nalepeném na každé baterii. Ke zjištění údajů ze štítku je nutné vymontovat bateriovou jednotku z elektrokola pomocí 6mm imbusového klíče. Pokud je štítek nečitelný nebo úplně chybí, dopravte elektrokolo ke kontrole k nejbližšímu autorizovanému prodejci.

 
 

https://www.specialized.com/us/en/safety-notices 

PŘEDPLATNÉ