Španělský Gasgas připravuje svou první kolekci elektrokol

30. 11. 2018

Španělský Gasgas připravuje svou první kolekci elektrokol

Španělský Gasgas, světoznámý výrobce motocyklů pro enduro a především mototrial, před časem rozšířil svou nabídku o několik elektrických modelů. Aby toho nebylo málo, zástupci značky nyní oznámili, že již od příští sezony budou nově nabízet také horská elektrokola. Prvním z řady elektrokol Gasgas má být sportovní devětadvacítka s označením Pyrenees.


První elektrokolo španělské značky Gasgas zaujme v prvé řadě ostře řezaným hliníkovým rámem s výrazně se svažující horní rámovou trubkou, která jezdci poskytuje dostatek prostoru pro manévrování. Co se týče pohonné jednotky, model Pyrenees bude spoléhat na středový elektromotor Bafang s výkonem dvě stě padesát wattů, doplněný o integrovanou baterii s kapacitou třináct ampérhodin. Výrobce slibuje celkový dojezd padesát kilometrů nebo patnáct set výškových metrů s tím, že baterii pohodlně dobijete z kterékoliv zásuvky za dobu přibližně šesti hodin.

Z vizualizací, které v průběhu tohoto týdne unikly na internet, si můžeme udělat představu také o některých prvcích základní výbavy. Rudě zbarvený hliníkový rám bude v tomto případě usazen na devětadvacetipalcových zapletených kolech, o pohodlnou a ničím nerušenou jízdu se postará vzduchová přední vidlice SR Suntour XCR s patnáctimilimetrovou pevnou osou. O tom, že hovoříme o modelu spíše nižší cenové relace, svědčí také použití devítirychlostní sada Shimano Alivio s hydraulickými kotoučovými brzdami téže řady.

Další podrobnosti o tomto, a jak pevně věříme, také o dalších elektrokolech značky Gasgas budou zveřejněny v příštích dnech a týdnech. Vzhledem k bohaté motocyklové historii jsme sami opravdu velice zvědaví, s jakými dalšími stroji Gasgas přijde. Více na www.gasgas.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ