Skútry již tak netáhnou?

07.12.2015

Skútry již tak netáhnou?

Italská značka Piaggio oznámila vstup na trh elektrokol již v roce 2014 v rámci veletrhu EICMA. Nyní se snaží své myšlenky realizovat v praxi. Elektrokola jedné z největších legend ve výrobě skútrů nesou název Wi-Bike. Samozřejmě s kompaktním středovým motorem, maximálně integrovaným v rámu kola, prostě elegance hodná této značky.

Podobně jako v roce 2014 představený první e-bike Piaggio má také nový Wi-bike kompaktní středový motor integrovaný v elegantním rámu a baterii za sedlovou trubkou. Především jde ale o vlastní Piaggio konstrukci, která zaručuje inovativní kontrolu e-kola - vše ve prospěch snadné ovladatelnosti a spolehlivosti.

Konektivita nové generace

Piaggio Wi-Bike nabízí vysokou míru konektivity, včetně USB připojení pro smartphone, a tím umožňuje používat mobil pro diagnostiku a aktualizace softwaru. Multimediální telefon může být také využit k získání varovného oznámení v případě nevhodného zacházení s kolem či poruchy, například po delší době užívání. Servisní operace a diagnostiku lze provádět prostřednictvím stejného smartphone spojení s tabletem nebo prostřednictvím technologie bluetooth.

GPS/GSM modul se nachází skrytý uvnitř v akumulátoru, který tím má současně funkci satelitního zařízení v případě odcizení. Pokud systém rozpozná pokus o krádež elektrokola, je odeslána okamžitě výstraha prostřednictvím specializované aplikace a pozici e-biku lze sledovat na mapě.

Zadní pohon NuVinci

Motor o výkonu 250 W disponuje maximálním krouticím momentem 50 Nm. Luxusní model Comfort Plus je vybaven sedlem a gripy z pravé kůže, ovládání elektropohonu ve třech režimech lze volit buď ručně, nebo automaticky. Baterie s kapacitou 11,6 Ah dodává Samsung. Řazení v zadním náboji je od NuVinci, proto ta zmínka o manuálním či automatickém elektropohonu - to umí jen NuVinci H Sync, ale k mání jsou i klasické přehazovačky a řazení. Základní rozdělení modelů je na Comfort a Activ, první je maximálně vybavený bicykl jak po stránce komfortu, tak i užitné hodnoty. Piaggio Wi-Bike je k dispozici ve třech různých velikostech rámu. Druhá varianta Activ je navržena více ve sportovním duchu. Celkově je připraveno pět variant v klasickém italském designu a plno doplňků k tomu. Více informací na www.piaggio.com.

gallery

PŘEDPLATNÉ