Škodovka přiveze na Eurobike nové elektrokolo

30.08.2019

Škodovka přiveze na Eurobike nové elektrokolo

Do německého Friedrichshafenu se letos chystá i Škoda. Hodlá zde představit elektrokolo Klement, které se vyznačuje puristickým designem a absencí šlapaček.

Místo šlapaček najdeme u tohoto odvážného modelu jen stupačky. Pokud se na nich jezdec předkloní, kolo se dá díky motoru do pohybu, zrychlovat lze na modelu podobně jako na hoverboardu. Pokud se jezdec na stupačkách zakloní, kolo začne brzdit, pokud předkloní, kolo akceleruje. Kolo lze tímto způsobem ovládat velmi snadno, už kvůli tomu, že váží jen 25 kilogramů. Motor, umístěný v náboji zadního kola, má výkon až 4 kW a zrychluje až na 45 km/h. 

Model je na pomezí kola a mopedu, Škoda na něm spolupracovala s odborníky z firmy BFO Mobility. Kolo má sloužit hlavně k jízdě ve městech, má umožnit proplétat se v hustém provozu a dojíždět do práce. Kolo má mít dojezd 60 kilometrů, lze ho nabíjet ze zásuvky, ale také díky rekuperaci. Zajímavý je také design kola, který je minimalistický až puristický, nikde nejsou vidět nějaké páčky a kabely. 

Společnost Škoda se veletrhu Eurobike účastní poprvé, veletrh se koná od 4. do 7. října v německém Friedrichshafenu. 

https://www.eurobike.com/en/

gallery

PŘEDPLATNÉ