Simon Cowel chce žalovat firmu, která vyrábí elektrokola. Jde prý o smrtící past

14.12.2020

Simon Cowel chce žalovat firmu, která vyrábí elektrokola. Jde prý o smrtící past

Známá anglická televizní osobnost Simon Cowell si v srpnu tohoto roku po jízdě na elektrokole Swind EB-01 zlomil několik obratlů. Nyní prý hodlá firmu, která elektrokolo vyrábí, žalovat. A činí tak pro větší bezpečí ostatních uživatelů tohoto elektrokola.

Nehodu utrpěl Simon Cowell, když zkoušel elektrokolo Swind EB-01 na dvoře svého domu v Malibu ve Spojených státech. Při nehodě utrpěl zlomeninu tří krčních obratlů, naštěstí zůstal bez následků. Nyní se od jeho zaměstnanců a z jeho Instagramu nesou zprávy, že se celebrita pustila do boje s výrobcem elektrokola, což je britská společnost Swind. Podle Cowella je toto elektrokolo "smrtící past" pro ty, kteří nejsou pro jízdu na kole trénováni. S touto výtkou se měl obrátit přímo na firmu, která odpověděla, že součástí dodávky každého kola je podrobný manuál, který na veškerá rizika spojená s jízdou upozorňuje. To Simona Cowella popudilo a podle jeho zaměstnanců prý zvažuje žalobu.

Elektrokolo je schopné vyvinout rychlost až 96 kilometrů v hodině, takže nesplňuje pravidla pro provoz elektrokol v Evropské unii, kde mohou elektrokola dosáhnout elektrické podpory pro  maximální rychlost 25 kilometrů v hodině. V Cowellově domovské Velké Británii by tak elektrokolo podléhalo stejným nařízením jako jsou motocykly. Britský tisk také cituje jednoho bývalého zaměstnance, který uvádí, že se o bezpečnosti elektrokola v továrně vedly debaty: "V továrně se říkali, že je kolo velmi nebezpečné. Jediný způsob, jak zabránit tomu, aby se kolo nepřevracelo, je nalehnout celým tělem na přední kolo." Zároveň také dodal, že on sám pociťuje vinu, že o problematice nehovořil. Mluvčí Cowella prohlásil: "Simon  je velmi znepokojený kvůli bezpečnosti druhých, kteří budou toto kolo využívat. Snažíme se dotlačit výrobce, aby se vyjádřil k výrokům svého bývalého zaměstnance." 

PŘEDPLATNÉ