Shimano představilo tři nové baterie

11.05.2020

Shimano představilo tři nové baterie

Japonská firma začala prodávat tři nové druhy baterií. Ty se liší svou kapacitou a také hmotností. Všechny ale mají velmi dlouhou životnost. Jsou jak plně integrované, tak odnímatelné.

Baterie s označením BT-E8036 má kapacitu 630 Wh a jde o model baterie Shimano, která je integrovaná do rámu kola a která poskytuje tu nejvyšší kapacitu. Baterie váží 3,7 kilogramů. Další baterie, kterou výrobce označil BT-E8035-L, je také plně integrovaná. Tato baterie má stejné rozměry jako výše zmíněná baterie, ale zredukovanou kapacitu na 504 Wh. Čas jejího nabití je výrazně kratší, do plného stavu se baterie nabije za 4 hodiny, ale do 80 % už za dvě a půl. Hmotnost této baterie činí 3,5 kilogramu. 

Třetí představovaná baterie je externí. Ta váží 3,15 kilogramu a přitom poskytuje kapacitu 630 Wh. Těmito třemi modely Shimano navýšilo počet svých baterií na deset. Všechny nové baterie charakterizuje dlouhá životnost. I po tisícím plném nabití baterie, kterého by se dosáhlo až po 19 letech, pokud bychom brali jako průměrné nabití jednou týdně, pak by baterie stále dosahovala 60 % své počáteční kapacity. 

PŘEDPLATNÉ