Servisní pracovníci Deutsche Telekom nově na elektrokolech

13.07.2017

Servisní pracovníci Deutsche Telekom nově na elektrokolech

Zástupci Deutsche Telekom, německého giganta na poli telekomunikací, se v uplynulých měsících rozhodli k jednomu tuze zajímavému kroku. Servisní technici se již k zákazníkům nebudou dopravovat firemními dodávkami, nýbrž na nákladních elektrokolech spolu se vším potřebným vybavením.

Telekom si od elektrokol slibuje další zvýšení kvality svých služeb. Servisní technici se při cestách za zákazníky často potýkají s dopravními kolonami a na místě určení jen obtížně hledají místo k zaparkování. Ve smluvený termín tak ve výsledku obslouží jen něco málo přes polovinu objednaných klientů, ostatní s větším či menším zpožděním. Elektrokola mají v tomto výrazně pomoci a navíc ušetří nemalou část nákladů za pohonné hmoty.

První elektrokola se již zkušebně prohánějí v saském Hannoveru a v nejbližších dnech a týdnech se objeví také v Duisburgu a Düsseldorfu. Právě tato města se potýkají s velkými dopravními problémy, které práci servisních techniků ztěžují či dokonce zcela znemožňují. Elektrokola jsou v přední části vybavena rozměrnými přepravními boxy, které bez větších potíží pojmou veškeré nástroje, měřidla, směrovače a další nezbytnosti.

Dočkáme se něčeho podobného také v Praze, Brně či Ostravě? Nechme se překvapit. Třeba nás Deutsche Telekom, mateřská společnost českého operátora T-Mobile, nenechá dlouhá čekat.

Text: redakce / Foto: Deutsche Telekom

PŘEDPLATNÉ